Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
562.158
-0.89%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C

  ABD'de çamur koşusuna katılan kadın gözünü kaybetti

  ABD'de çamur koşusuna katılan kadın, gözüne et yiyen bir bakterinin girmesi sonucu gözünü kaybetti.
  • Ajanslar
  • 25.06.2015 - 09:55
  ABD'de çamur koşusuna katılan kadın gözünü kaybetti

  ABD'de yaşayan bir çocuk annesi Brittany Williams, eğlence amacıyla çamur koşusuna katıldı ancak belki de hayatının en büyük hatasını yaptığının farkında değildi. Genç kadın koşudayken, et yiyen bir bakteri gözüne sıçradı. Birden gözünde acı hisseden genç kadının korneası eridi ve bir gözünü kaybetti.

  ABD de çamur koşusuna katılan kadın gözünü kaybetti #1

  "GÖZÜMÜ KAPATIP AÇTIM, TÜM ODA BEYAZDI"

  Williams korkunç anları şöyle anlattı, "Birden gözüm acımaya başladı, sanki birisi gözümü yiyormuş gibi. Birden gözümü kapatıp açtığımda bembeyaz olduğunu gördüm. Tüm oda beyazdı." Koşa koşa acile giden kadın burada başka bir şokla daha karşılaştı. ABD'de uygulanan sağlık sigortası kapsamında, kendi sigortası 100 bin dolar civarında tutan bu tedaviyi karşılamayacağı için tedavisinin yapılamayacağını öğrendi.

  ABD de çamur koşusuna katılan kadın gözünü kaybetti #2

  SAĞLIK SİGORTASI YAPTIRDI HİÇBİR ŞEYİNİ KARŞILAMADI

  Williams, "Daha önce hiç kullanmadığım bir sağlık sigortasına sahiptim. Hiç doktora gitmememe rağmen bu sigorta için bir sürü para ödedim. İlk ihtiyacım olduğunda da tedavimi karşılamadığını gördüm" dedi. Her şey daha kötüye gidince doktorlar da onu tedavi etmeyi reddetiler. Bir göz damlasına 3 bin dolar ödemesi gerektiğini öğrenen genç kadın, bu duruma da isyan etti. Koşullar nedeniyle hala tedavi olamayan Williams, yardım bekliyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir