Petrol
110.67
0.62%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.205
1.88%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C

  ABD'de çocuk hastanesinde silahlı saldırgan paniği

  ABD'nin Miami kentindeki Nicklaus Çocuk Hastanesi, içeride silahlı saldırgan bulunduğu gerekçesiyle tahliye edildi.
  • AA
  • 09.07.2016 - 02:13
  ABD'de çocuk hastanesinde silahlı saldırgan paniği

  ABD de çocuk hastanesinde silahlı saldırgan paniği #1

  ABD'nin Florida eyaletinin Miami kentinde bulunan Nicklaus Çocuk Hastanesi, içeride silahlı saldırgan bulunduğu gerekçesiyle boşaltıldı.

  Miami polisi, hastaneye yönelik bomba ihbarı olduğu gerekçesiyle bölgeye giderken, daha sonra içeride silahlı saldırgan bulunduğu gerekçesiyle hastaneyi giriş ve çıkışlara kapattı ve bazı bölümleri tahliye etti.

  Hastane kaynakları ise sosyal medyadan yaptıkları paylaşımda içeride silah atışı veya herhangi bir tehdit bulunmadığını belirtti. Polisin olayla ilgili incelemesinin devam ettiği belirtildi.

  Öte yandan Dallas'ta 5 polisin hayatını kaybetmesine neden olan silahlı saldırının ardından bugün de Tennessee, Georgia ve St. Louis'te polise yönelik saldırılar devam etti.

  Georgia eyaletinde 911 acil yardım telefon hattını arayan bir kişinin polisi pusuya düşürerek ateş ettiği belirtilirken, saldırıda hem polisin hem de saldırganın hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandıkları bildirildi.

  2014'de büyük protestoların yaşandığı Missouri'nin St. Louis kentinde ise bir polisin vurulduğu ve hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

  St. Louis Emniyet Müdürlüğü, Ballwin'de silahlı bir saldırganın polise ateş ettiğini ve yaraladığını açıklarken, güvenlik personelinin sağlık durumuyla ilgili ayrıntılı bilgi verilmedi.

  Tennessee'de ise otoyolda silahlı saldırı düzenleyen bir kişi, 1 kişiyi öldürüp 3 kişiyi yaraladı. Saldırganın 37 yaşındaki Lakeem Keon Scott olduğu açıklanırken, saldırının siyahilere yönelik son dönemde yaşanan polis şiddeti gerekçesiyle yapıldığı bildirildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir