Petrol
87.24
1.95%
Euro
19.6385
0.05%
Dolar
18.6379
0.02%
Altın
1.075
-0.11%
Borsa
4954
0.00%
Bitcoin
327.052
1.42%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  ABD'de göstericiler Beyaz Saray önünde polisle çatıştı

  ABD'de göstericiler Beyaz Saray önünde polisle çatıştı

  Minneapolis kentinde polis şiddeti sonucu siyahi George Floyd'un hayatını kaybetmesini protesto eden göstericiler Beyaz Saray önünde polisle karşı karşıya geldi.
  • AA
  • 31.05.2020 - 03:02

  ABD'nin Minneapolis şehrinde polis şiddeti sonucu George Floyd isimli siyahinin hayatını kaybetmesinin ardından başlayan şiddet olayları devam ediyor.

  Minneapolis şehrinde başlayan protestolar birçok eyalete sıçrarken, Washington DC'de de protestocular polisle karşı karşıya geldi.

  Beyaz Saray etrafında toplanan yüzlerce gösterici gün boyunca polis şiddetini protesto etti.

  Lafayatte Park'ın polis tarafından kapatılmasının ardından Beyaz Saray'ın sol tarafındaki bölgede toplanan yüzlerce gösterici, dünkü protestolarına devam etti.

  ABD'de göstericiler Beyaz Saray önünde polisle çatıştı VİDEO

  BARİKATLAR YIKILDI

  Polisin kalabalığa göz yaşartıcı gaz attığı anlarda bazı göstericiler de ellerindeki su şişelerini polise fırlattılar. Göstericilerden bazıları kurulan barikatı aşarak geniş güvenlik önlemi alan polislerle yüz yüze geldi.

  Ellerini havaya kaldırarak "siyahların hayatı değerlidir", "beni vurma" ve "nefes alamıyorum" sloganları atan göstericiler, "adalet yoksa huzur yok" sözlerini de sürekli tekrarladı.

  ABD de göstericiler Beyaz Saray önünde polisle çatıştı #1

  POLİS ARAÇLARI TAHRİB EDİLDİ

  Bu esnada göstericilerden bazılarının polise ait 3 aracın üstüne çıktığı, araçların camlarını kırdığı ve araçlara ciddi hasar verdiği anlar kameralara yansıdı.

  Gün boyunca yaşanan gelişmeleri sosyal medya hesaplarından canlı yayımlayan birçok kişi, ABD Başkanı Donald Trump'a "Floyd konusunda" çağrıda bulundu ve adaletin sağlanmasını isteyen mesajlar attı.

  ABD de göstericiler Beyaz Saray önünde polisle çatıştı #2

  CUMHURİYETÇİLERDEN TRUMP'A DESTEK GÖSTERİSİ

  Halen devam eden gösterilerin akşam saatlerinde de sürmesi beklenirken, Trump'a destek vermek üzere bazı Cumhuriyetçi grupların da Beyaz Saray çevresinde akşam bir gösteri yapabileceği belirtildi.

  ABD de göstericiler Beyaz Saray önünde polisle çatıştı #3

  BİRÇOK ŞEHİRDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

  Los Angeles Belediye Başkanı Eric Garcetti, Los Angeles'da sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. Angeles'ın yanında Chicago, Utah, Seattle gibi bölgelerde de sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

  ABD de göstericiler Beyaz Saray önünde polisle çatıştı #4

  ABD de göstericiler Beyaz Saray önünde polisle çatıştı #5

  ABD de göstericiler Beyaz Saray önünde polisle çatıştı #6

  ABD de göstericiler Beyaz Saray önünde polisle çatıştı #7


  Görüş Bildir