Euro
10.7937
0.4%
Dolar
9.2503
0.42%
Altın
531.05
0.62%
Borsa
1.433
0%
Bitcoin
594.061
-0.31%
10ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 10 C
  ABD'de günlük korona vaka sayısında rekor kırıldı

  ABD'de günlük korona vaka sayısında rekor kırıldı

  Koronavirüs salgınının en fazla etkilediği ülke konumundaki ABD'de, özellikle güney ve batı eyaletlerindeki artışlarla son 24 saatte vaka sayısı 42 bini geçerek rekor kırdı.
  • AA
  • 27.06.2020 - 05:17

  Koronavirüs verilerinin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre ABD'deki günlük vaka sayısı tarihe geçti.

  BİR GÜNDE 42 BİNDEN VAZLA VAKA

  42 binin üzerinde yeni vaka kayda geçen ABD'de, özellikle güney ve batı eyaletlerindeki artışlar ülkede endişeye neden oldu.

  FLORİDA KENDİ REKORUNU KIRDI

  Buna göre son birkaç gündür daha fazla sayıda vaka kaydıyla kendi rekorunu kıran Florida'da, dünden bu yana 9 bin civarında yeni vaka kaydedildi.

  Teksas, 5 bin düzeyindeki yeni vaka ile Florida'yı takip ederken 3 bin 500 civarındaki yeni vaka sayısıyla Arizona da listenin 3. sırasında yer aldı.

  ABD de günlük korona vaka sayısında rekor kırıldı #1

  BİRÇOK KAMUYA AÇIK ALAN KAPATILIYOR

  Amerikan medyasında yer alan haberlerde, bu üç eyaletin yanı sıra California, Georgia, Mississippi, Missouri, Oklahoma, Güney Carolina, Tennessee ve Utah'ın da günlük vaka sayısında rekor sayılara ulaştığı ifade edildi.

  Öte yandan birçok kamuya açık alanın yeniden kapatılması talimatını veren Teksas yönetimi gibi Florida yönetimi de cuma günü eyaletteki tüm barların ve toplu eğlence mekanlarının geçici süreyle kapatılmasına karar verdi.

  Uzmanlar, vaka sayılarındaki artışların, ülkedeki koronavirüsten ölüm sayısına etkisinin gözlemlenebilmesi için sürecin bir süre daha takip edilmesi gerektiğini belirtiyor.

  ABD de günlük korona vaka sayısında rekor kırıldı #2

  PENCE, "SALGIN KONTROL ALTINDA" DEMİŞTİ

  ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, dün Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, salgının ilerlemesini yavaşlattıklarını ve vaka artış eğrisinin düzleştiğini belirtmişti.

  Pence, "Güney eyaletlerimizde vaka sayıları arttığı için bugün buradayız. Başkan Trump, Amerikan halkını gördüklerimiz, yaptıklarımız ve iki ay önceye göre ne tür farklılıklar olduğu hakkında bilgilendirmemizi istedi." ifadelerini kullanmıştı.

  ABD de günlük korona vaka sayısında rekor kırıldı #3

  Ülkedeki toplam koronavirüs test sayısının 30 milyonu aştığını belirten Pence, ellerindeki verilere göre ağırlıklı olarak güneyde olmak üzere 16 eyalette vaka sayılarının yükseldiğini kaydetmişti.

  Koronavirüs konusunda iki ay öncesine döndüklerine yönelik iddialara ilişkin Pence, durumun böyle olmadığını iddia etmişti.

  ABD'DE KORONAVİRÜS VAKALARI

  ABD'de koronavirüs salgınında ölenlerin sayısının 127 bini, vaka sayısının 2 milyon 500 bini geçtiği bildirildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir