Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
491.208
-6.21%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  ABD'de hayat durdu Sandy kasırgası geliyor

  Yaklaşan Sandy kasırgası ABD'de büyük paniğe yol açtı.
  • 29.10.2012 - 08:17
  ABD'de hayat durdu Sandy kasırgası geliyor

  ABD de hayat durdu Sandy kasırgası geliyor #1

  Sandy Kasırgası yüzünden ABD'nin başkenti Washington'da işyerleri tatil edildi, uçak, metro, otobüs seferleri iptal edildi. Türk Büyükelçiliği kriz çağrı merkezi kurdu.

  TARİHİ BİR KASIRGA OLABİLİR

  ABD'nin başkenti Washington'da, bugün beklenen Sandy kasırgası nedeniyle, federal kurumlar ve okullar kapatıldı, uçak, tren, metro ve otobüs seferleri durduruldu. Sandy kasırgasının, bugün özellikle New York ve New Jersey bölgesinden başlayarak ABD'nin doğu kıyılarını vurması bekleniyor. Ancak, kasırganın etkisinin Philadelphia, başkent Washington DC, Baltimore ve Boston'a kadar uzanacağı öngörülüyor. Kasırganın, kuzey ve batıdan gelen soğuk hava dalgalarıyla birleşecek olması nedeniyle, tarihi bir kasırga olabileceği uyarıları yapılıyor. Ayın da dolunay halinde bulunmasının sel baskınlarını artırabileceği belirtiliyor. Kasırganın olası etkileri nedeniyle başkent Washington'da da ''acil durum'' ilan edildi. Bugün federal kurumlar ve okullar kapatıldı. Metro ve otobüs seferleri durduruldu. Başkentteki binlerce uçak seferi iptal edildi, şehirler arası tren seferleri de askıya alındı.

  ABD SANDY KASIRGASINA HAZIRLANIYOR

  ABD de hayat durdu Sandy kasırgası geliyor #2

  OBAMA: BU CİDDİ VE BÜYÜK BİR KASIRGA

  Yetkililer, başkentlileri özellikle sel baskınları, yollara ağaç düşmesi ve elektrik kesintileri yönünde uyarıyor. Başkentliler de kasırgaya yönelik önlem almak için marketlere hücum etti. Özellikle, birkaç gün dışarıda bozulmadan durabilen konserve ve bisküvi türü yiyecekler ile su rafları daha günün ortasında boşalmaya başladı. ABD Başkanı Barack Obama da doğu kıyılarında yaşayan Amerikalıları, ''Bu ciddi ve büyük bir kasırga. Bu kasırgayı çok ciddiye alın'' yönünde mesaj vermişti.

  TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN KRİZ ÇAĞRI MERKEZİ

  Öte yandan, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği de Sandy kasırgasından etkilenebilecek Türk vatandaşlarının acil durumlarda temasa geçebilmeleri için, Kriz Çağrı Merkezi oluşturdu. Büyükelçilikten yapılan duyuruda, ''kasırga süresince vatandaşlarımızın yerel makamlar tarafından yapılan uyarıları göz önünde bulundurmaları ve gerekli tedbirleri almaları önem taşımaktadır'' denildi.


  Görüş Bildir