Euro
10.0668
-0.02%
Dolar
8.4585
0.03%
Altın
496.95
-0.05%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
335.106
-2.36%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  ABD'de iki kişinin Demokrat Parti binasına saldırı planladıkları ortaya çıktı

  California eyaletinde iki kişi, Demokrat Parti'nin Sacramento'daki merkezine yönelik bombalama planı yapmaktan gözaltına alındı.
  • AA
  • 17.07.2021 - 02:15
  ABD'de iki kişinin Demokrat Parti binasına saldırı planladıkları ortaya çıktı

  ABD’de 6 Ocak Kongre baskınında yaşanan şiddet olayları nedeniyle soruşturmalar devem ederken, Demokrat Parti'ye saldırı planlandığı ortaya çıktı.

  Konuya ilişkin 2 kişi gözaltına alındı.

  2 KİŞİ HAKKINDA DAVA AÇILDI

  ABD Adalet Bakanlığından yapılan açıklamada, 45 yaşındaki Ian Benjamin Rogers ile 37 yaşındaki Jarrod Copeland hakkında Demokrat Parti binasını bombalama komplosu suçlamasıyla dava açıldığı belirtildi.

  Açıklamada, Rogers ile Copeland’ın, eski Başkan Donald Trump’ın 3 Kasım 2020 seçimlerini kaybetmesinin ardından ülkede "bir harekete yol açacağı" umuduyla Sacramento merkezinden başlayarak bir dizi Demokrat Parti hedefine saldırmayı planladığı kaydedildi.

  "BOMBALAMAK İSTİYORUM"

  Rogers’ın "Demokrat Parti binasını çok kötü bombalamak istiyorum" dediği, Copeland’in de "Anlaştık, saldırıyı planlayalım" şeklinde cevap verdiği, iki zanlının ayrıca hükümet karşıtı milis gruplardan destek aradığı bildirildi.

  Gözaltına alınan Rogers ve Copeland’ın, bir binayı patlayıcı ile yok etme komplosu kurmak ve ateşli silah ihlalleri suçlamalarıyla yargılanacağı bilgisi paylaşıldı.

  Eski Başkan Trump, herhangi bir kanıt sunmadan, kasımda yapılan başkanlık seçimlerini Demokratların hile ile kazandığını savunmuş, seçmenler kurulu oylarının sayıldığı 6 Ocak günü gerçekleşen kanlı Kongre baskınının sorumlusu olarak gösterilmişti.

  ABD de iki kişinin Demokrat Parti binasına saldırı planladıkları ortaya çıktı #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir