Petrol
91.74
0.05%
Euro
18.5569
0.06%
Dolar
18.568
-0.02%
Altın
1.029
-0.10%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
378.524
3.30%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  ABD'de ikinci Ferguson vakası: 50 gözaltı

  ABD'nin St.Louis kentinde siyahi gencin polis tarafından vurulması protestoları alevlendirdi. St. Louis kentindeki protestolarda 50 kişi gözaltına alındı
  • 14.10.2014 - 13:58
  ABD'de ikinci Ferguson vakası: 50 gözaltı

  ABD'nin St. Louis kentinde, siyahi gençlerin polis tarafından vurularak öldürülmesiyle ilgili protestolarda 50 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

  ABD de ikinci Ferguson vakası: 50 gözaltı #1

  DİN ADAMLARI DA DESTEKLEDİ

  St. Louis bölgesinde sivil itaatsizlik eylemleri yapan göstericilerin protestoların dördüncü gününde Ferguson Emniyet Müdürlüğü'ne yaptıkları yürüyüşe din adamları liderlik etti.

  Karakola yakın bir kiliseden başlayan yürüyüşte polis tarafından vurularak öldürülen gençlerin isimleri megafonla okundu. Göstericiler polisin özür dilemesini talep etti.ABD de ikinci Ferguson vakası: 50 gözaltı #2

  BELEDİYE BAŞKANI İLE GÖRÜŞMEYİ TALEP ETTİLER

  Gösterilerin küçük bir bölümü polis hatlarını yararak karakolun ön kapısına ilerledi ancak içeri girmedi. Grup, karakolun önünde ağustos ayında Michael Brown'ın St. Louis kentinin Ferguson mahallesinde vurulduktan sonra cesedinin sokaktan kaldırılmadığı süre kadar, yani yaklaşık dört saat bekledi.

  ABD de ikinci Ferguson vakası: 50 gözaltı #3

  St. Louis ve dış mahallelerinde gösterilerini sürdüren protestocular, dükkanları ve binaları işgal ederek ulusal bir futbol maçında pankart açtı. Belediye binası önünde de pankart açan göstericiler, Belediye Başkanı Francis Slay'le görüşmeyi talep etti.

  İKİNCİ FERGUSON VAKASI

  Siyahi genç Brown'ın ölümü Ferguson başta olmak üzere bölgede binlerce kişinin katıldığı dev kitlesel gösterilere neden olmuştu. Protesto gösterileri ve çatışmalar nedeniyle bölgede olağanüstü güvenlik önlemleri alınmıştı.

  Geçen hafta da 18 yaşındaki bir başka siyahi genç Vonderrit Myers, yine St. Louis kentinin başka bir mahallesinde görevi başında olmayan bir polis memuru tarafından vurularak öldürülmüştü. St. Louis polisi, siyahi gencin silahlı olduğunu ve güvenlik güçlerine üç el ateş ettiğini ileri sürmüş, gencin yakınları ise siyahi gencin elinde sandviç olduğunu ve polisin bunu silah sanarak ateş ettiğini savunmuştu.


  Görüş Bildir