Petrol
110.34
0.32%
Euro
17.0111
1.25%
Dolar
15.9177
0.28%
Altın
946.72
0.44%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
481.279
0.34%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 18 C

  ABD'de Netanyahu'ya karşı dik dur protestosu

  ABD’nin başkenti Washington’da, Codepink adlı sivil toplum kuruluşu, ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin, İsrail Başbakanı Netanyahu'ya karşı dik durmasını istedi.
  • 30.07.2014 - 09:21
  ABD'de Netanyahu'ya karşı dik dur protestosu

  ABD de Netanyahu ya karşı dik dur protestosu #1

  ABD’nin başkenti Washington’da, Codepink adlı sivil toplum kuruluşu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin evi önünde yaptığı protestoda, Kerry'nin İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya karşı dik durmasını istedi. 

  ABD de Netanyahu ya karşı dik dur protestosu #2

  PANKART AÇIP SLOGANLAR ATTILAR

  Codepink üyesi yaklaşık 30 kişilik grup, akşam saatlerinde Dışişleri Bakanı Kerry’nin Georgetown’daki evi önünde toplandı. Grup, “Kerry, Netanyahu’ya karşı dik dur”, “Savaşı durdurun” yazılı pankart açarken, “Ölümleri sonlandırın”, “Gazze’ye ablukayı kaldırın”, “Özgür Filistin” sloganları attı.

  KERRY'E NETANYAHU'YA KARŞI DİK DUR ÇAĞRISI

  Polisin tedbir amaçlı bulunduğu eylemde, yapılan konuşmalarda, İsrail’in Gazze’ye günlerdir aralıksız devam eden saldırılarının bir an önce sona erdirilmesi, sivil ölümlerin önlenmesi ve Kerry’nin, İsrail Başbakanı Netanyahu’ya karşı durması istendi.

  ''GAZZE HALKININ DAHA FAZLA SERBESTLİĞE İHTİYACI VAR''

  AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Codepink temsilcisi Medea Benjamin, Kerry’nin ateşkes için baskısını attırmasını istediklerini söyledi. Benjamin, şunları kaydetti:  “John Kerry, İsrail tarafından Hamas’ı desteklediği şeklinde eleştiriliyor. Ancak Kerry, Hamas’la konuşmuyor bile. Kerry, Gazze halkının daha fazla serbestliğe, özgürlüğe ihtiyacı olduğunu, başka bir ülkeye serbestçe gidebilmeleri gerektiğini söyledi. Biz, Kerry’nin bu söylediklerinin daha da ötesine gitmesini istiyoruz. Gazze’nin havalimanına, limana, sınırlarının açık olmasına ihtiyacı var. Gazze’deki halk ticaret yapabilmeli, normal insanlar gibi yaşayabilmeli. Tünel saldırılarının, İsrail’e atılan roketlerin de sona ermesini istiyoruz. Bugün burada 'İsrail Başbakanı Netanyahu’ya karşı dik dur, fikrinden vazgeçme ve ateşkes için baskını artır' demek için buradayız”.

  Codepink, İsrail’in Washington Büyükelçiliği önünde “sivil itaatsizlik” eylemi yapacak. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir