Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
436.417
-1.25%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  ABD’de polis otizmli çocuğu yumrukladı

  ABD’nin California eyaletinde bir polis memuru, Otizm ve Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) hastası 17 yaşındaki genci yere fırlatarak suratını yumrukladı.
  • İHA
  • 26.04.2021 - 21:39
  ABD’de polis otizmli çocuğu yumrukladı

  ABD'nin California eyaletinde bir polis memurunun Otizm ve Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) hastası 17 yaşındaki genci yumruklamasına ait görüntüler sosyal medyada tepkiye neden oldu.

  Polis tarafından darp edilen gencin babası Adam Wolf, California'da yer alan Vacaville bölgesinde bir polis memurunun otizm ve DEHB hastası oğlunu ilk önce yere fırlattığını ve sonrasında suratını yumrukladığını ifade etti.

  Wolf, polis memurunun oğlu Preston'a yaklaşarak kendisinden kaldırıma oturmasını istediğini, fakat polisin saldırgan bir tavırda bulunması nedeniyle oğlunun korkarak polisten kaçtığını kaydetti.

  OĞLUM, OTİZMLİ HER ÇOCUĞUN YAPTIĞI GİBİ KORKTU

  Polisin ise kendisinden koşarak kaçmaya çalışan oğlunu arkasından tutarak kaldırıma fırlattığını belirten Wolf, “Scooterını yere attı ve karşısında durdu. Oğlum, otizmli her çocuğun yapacağı gibi korktu. Oğlum yere düştüğünde polis memuru Preston'ın üstüne çıktı. Suratına yumruk attı. Bütün bunlara birkaç komşumuz da şahit oldu. Olayı video kaydına aldılar" ifadelerini kullandı.

  Baba Wolf, oğlu Preston'ın ilk başta tutuklandığını, daha sonra serbest bırakıldığını da kaydetti. Yaşanan olaya tepki gösteren Wolf, "Engelli olsun ya da olmasın, hiçbir çocuk bu şekilde davranılmayı hak etmez" ifadelerini kullandı.

  "ÖZEL İHTİYAÇLARI OLDUĞUNU BİLMİYORDU"

  Olayın polis memurunun aynı mahallede meydana gelen bir bıçaklanma ihbarına yanıt verdiğinde yaşandığını açıklayan Vacaville Polis Departmanı ise, olayın ardından Wolf ailesi ile temasa geçti.

  Polis memurunun amacının Preston'ın özel ihtiyaçları olan biri olduğunu bilmediğini ve daha fazla yaralanmayı önlemek için ihbar edilen şüpheliyi bulup tutuklamak olduğunu iddia eden Departman, polis memurunun Preston’a yaptıklarından ötürü pişman olduğunu belirtti.

  ABD’de polis otizmli çocuğu yumrukladı

  16 YAŞINDAKİ BİR KIZ ÖLDÜRÜLDÜ

  ABD'nin Ohio eyaletinde yer alan Columbus kentinde geçtiğimiz günlerde bıçaklı kavga ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, kaçmaya çalışan genç kızlara ateş açmıştı. Polis kurşunlarına hedef olan 16 yaşındaki Makiyah Bryant, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Polis yetkililerinin yaşanan olaya ait polis memurunun vücut kamerası görüntülerini yayınlamasının ardından görüntüler sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

  ABD’de polis otizmli çocuğu yumrukladı #1

  ABD’de polis otizmli çocuğu yumrukladı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir