Dolar
6.8662
0.0743%
Euro
7.7593
0.1303%
Altın
1808.95
0.306%
Borsa
114063.24
-1.4943%
G. Altın
398.84
0.2246%
Bitcoin
63021.91
-1.0379%
27ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 27 C
  ABD'de protestolara katılanlarda korona tespit edildi

  ABD'de protestolara katılanlarda korona tespit edildi

  George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan protestolara katılanlar arasında koronavirüse yakalananların bulunduğu belirtildi.
  • AA
  • 07.06.2020 - 04:17
  ABD'de protestolara katılanlarda korona tespit edildi

  ABD'de siyahi Amerikalı George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan protestolar devam ediyor.

  Ülke vatandaşları kalabalık kitleler halinde protestolarını sürdürürken, yetkililer de protestolar nedeniyle salgının tekrar büyümesinden kaygı duyuyor.

  ABD'de protestolara katılanlarda korona tespit edildi #1

  PROTESTOYA KATILANLARDA KORONA TESPİT EDİLDİ

  New York Times'ın haberine göre, şimdiye kadar herhangi bir kentte protestolar nedeniyle salgının yeniden büyüdüğü görülmese de gösterilerde yer alan bazı kişiler virüse yakalandı.

  Kansas eyaletinin Lawrence kentinde, geçen hafta sonu protestolara katılan ve maske takmayan bir kişinin dün test sonucu pozitif çıkarken, Georgia'da da Maria Parker isimli bir kişiye koronavirüs bulaştı.

  Parker, test sonucu pozitif olmasına rağmen virüsün belirti göstermediğini belirterek, kendisiyle görüşen kişilerden test yaptırmalarını istedi.

  Ohio'nun Columbus kentinde 27 Mayıs'ta protestolara katılan bir kişiye virüs bulaşırken, Oklahoma'da da gösterilere giden bir futbol oyuncusuna maske takması ve gerekli önlemleri almasına rağmen korona bulaştı.

  ABD'de protestolara katılanlarda korona tespit edildi #2

  HASTALIK KONTROL MERKEZİ KAYGILI

  ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Direktörü Robert Redfield, ülkede siyahi George Floyd'un polis şiddetiyle öldürülmesinin ardından düzenlenen protestoların salgınının yayılmasına yol açabileceği endişesini dile getirdi.

  New York Valisi Andrew Cuoma başta olmak üzere birçok eyalette yetkililer, gösterilere katılanlardan test yaptırmalarını ve kendilerini karantinaya almalarını istemişti.

  ABD'de protestolara katılanlarda korona tespit edildi #3

  ABD'de protestolara katılanlarda korona tespit edildi #4

  Görüş Bildir