Euro
15.2725
1.38%
Dolar
13.4432
1.02%
Altın
771.39
1.32%
Borsa
1.879
1.18%
Bitcoin
768.128
0.92%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C
  ABD'de siyahi genç polis tarafından öldürüldü

  ABD'de siyahi genç polis tarafından öldürüldü

  ABD polisi bir siyahi genci daha gözaltına alırken vurarak öldürdü. Son dönemde artan cinayetlere bir yenisi daha eklendi.
  • Ajanslar
  • 07.07.2016 - 09:07

  ABD polisinin siyahileri öldürme vakaları artık sistematik bir hâl aldı. Son olarak Louisiana eylaetinin başkenti Baton Rouge'da dün 37 yaşındaki siyahi Alton Sterling yere yatırılmış bir halde gözaltına alınırken öldürüldü.

  ABD de siyahi genç polis tarafından öldürüldü #1

  POLİSLER ART ARDA ATEŞ ETTİ

  Elinde herhangi bir kesici ya da ateşli silah olmayan Sterling'i polisler art arda ateş ederek öldürdü. Polislerin neden ateş ettiği anlaşılamazken, görüntülerde Sterling'i vuran polisin "F.ck" diyerek sinirli bir şekilde küfür ettiği duyuluyor.

  ABD'de siyahi genç polis tarafından öldürüldü VİDEO

  ABD AYAĞA KALKTI

  ABD'de kamuoyu cinayet anına ilişkin görüntüler ortaya çıkmasının ardından ayağa kalktı. Federal savcılık olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

  BASINDAN "ELLERİ BOŞTU" VURGUSU

  Ülke basını da arbede sırasında Sterling'in ellerinin boş olduğunu yani silahının olmadığına dikkat çekerken ölümünün siyahlar tüm ABD'de eylemler yapmaya hazırlanıyor.

  ABD de siyahi genç polis tarafından öldürüldü #2

  CLİNTON: TRAJEDİ

  ABD Başkanlık seçimlerinde Demokratların başkan adayı Hillary Clinton da Twitter'dan açıklama yaparak, "Alton Sterling'in ölümü bir trajedi ve dualarım ailesiyle - Hillary" ifadelerini paylaştı.

  ABD de siyahi genç polis tarafından öldürüldü #3

  ABD de siyahi genç polis tarafından öldürüldü #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir