Dolar
7.8893
0.0253%
Euro
9.3416
0.0385%
Altın
1825.35
-0.5898%
Borsa
1314.25
0%
G. Altın
463.213
-0.5192%
Bitcoin
143872.21
-0.5387%
6ºC
İstanbul
Açık 6 C

  ABD'de Ulusal Tüfek Derneği terör örgütü ilan edildi

  Kaliforniya eyaletindeki San Francisco şehrinde, ülkedeki en güçlü silah lobisi kuruluşu olan Ulusal Tüfek Derneği'ni (NRA) "İç terör örgütü" olarak tanıyan bir karar alındı.
  • AA
  • 05.09.2019 - 08:06
  ABD'de Ulusal Tüfek Derneği terör örgütü ilan edildi

  Kentin yasama organı işlevi gören denetleme kurulu tarafından kabul edilen yasada, "San Francisco şehri ve bölgesi, NRA'yı iç terörist organizasyon olarak ilan eder." ifadesi yer aldı.

  Yasada ayrıca, kentteki tedarikçi ve taşeronların NRA ile olan finansal ve sözleşmeye dayalı ilişkilerini gözden geçirmeleri istenirken, diğer şehirlere, eyaletlere ve federal hükümete benzer bir pozisyon almaları çağrısında bulunuldu.

  ABD de Ulusal Tüfek Derneği terör örgütü ilan edildi #1

  "NRA, BİR İÇ TERÖR ÖRGÜTÜDÜR"

  Kurul üyesi Catherine Stefanı, ülkede silahlı saldırıların ardı arkasının kesilmediğini belirterek, "Bu ülkede her gün insanlar ölüyor, hiçbir şey yapmamak bir seçenek değil ve NRA'nın yapmaya devam ettiği de bu. Bu bir iç terör örgütüdür.” ifadelerini kullandı.

  ABD de Ulusal Tüfek Derneği terör örgütü ilan edildi #2

  Kararın, temmuz ayında San Francisco'nun güneyindeki Gilroy kasabasındaki Sarımsak Festivali’nde 3 kişinin öldüğü ve 13 kişinin yaralandığı silahlı saldırı üzerine alındığı kaydedildi.

  ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), ilgili festivalde düzenlenen silahlı saldırıyı "iç terörizm" kapsamında soruşturduklarını duyurmuş, saldırganın şiddet içerikli ideolojilere sahip olduğunu ve festivale plan dahilinde saldırdığını bildirmişti.

  Genellikle Güney Amerika kökenli insanların katıldığı festivalde saldırıyı gerçekleştiren zanlı Santino William Legan adlı beyaz Amerikalı, saldırıdan kısa bir süre önce sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak 500 kişiyi vuracağını iddia etmişti.

  ABD de Ulusal Tüfek Derneği terör örgütü ilan edildi #3

  ABD Başkanı Donald Trump, NRA toplantısında konuşurken

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir