Euro
9.3475
-0.43%
Dolar
7.8097
-0.79%
Altın
449.2
-1.93%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
133.621
-0.58%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C

  ABD'deki katliamda ölen çocukların en büyüğü 7 yaşında

  ABD tarihinin en büyük okul katliamında ölen çocukların kimlikleri belirlendi.
  • 17.12.2012 - 08:46
  ABD'deki katliamda ölen çocukların en büyüğü 7 yaşında

  ABD deki katliamda ölen çocukların en büyüğü 7 yaşında #1

  ABD, 28 kişinin ölümüyle sonuçlanan, Connecticut'ta yaşanan tahininin en büyük okul katliamının yasını tutarken, soruşturmayı sürdüren ABD polisi, saldırıda ölenlerin kimliklerini açıkladı. Ölenlerden 20'si yaşları 6 ile 7 arasında değişen 1. sınıf öğrencileri olduğu açıklanırken, katliamı soruşturan adli tıp uzmanları ise çoçukların hemen hemen hepsinin birden çok kurşun tarafından hedef alındığını söyledi.

  EN AZ 3, EN FAZLA 11 KURŞUN

  Connecticit morg doktorlarının şefi Hayne Carver, ' her çocuğun vucüdunda 3 ile 11 kurşun izi' olduğunu kaydetti. Katliamı gerçekleştiren Adam Lanza'nın yarı otomatik bir silah ile çocukları öldürdüğünü de ifade etti. 

  SANDY HOOK KATLİAMI KURBANLARININ KİMLİKLERİ BELLİ OLUYOR

  GEÇEN AY 6. YAŞINA GİRMİŞTİ

  Katliam kurbanlarından en küçüğü Noah Pozner geçen ay altıncı yaşına girmişti. Saldırganın öldürdüğü 6 yetişkinin arasında okul müdürü, öğretmenler ve okulun psikoloğu var ve hepsi kadın. Saldırıda vurularak yaralı olarak tek kurtulan olan okulda bir çalışan kadının vereceği bilgiler ise ' Lanza'nı okula nasıl girdiği ve diğer detaylar hakkında da oldukça önemli olacağı belirtiliyor.

  İşte hayatını kaybedenlerin isimleri

  ABD deki katliamda ölen çocukların en büyüğü 7 yaşında #2

  ABD deki katliamda ölen çocukların en büyüğü 7 yaşında #3

  KATLİAMIN NEDENİ OKUL MÜDÜRÜ MÜ?

  Polis, olayı aydınlatmak için Lanza'yı tanıyanların ifadesine de başvuruyor. Katliamın sorumlusu Lanza'nın 20 çocuğu öldürdüğü okul müdürü ile arasının bozuk olduğu ve katliamın en büyük nedeninin de bu olabileceği üzerinde duruluyor.

  ABD deki katliamda ölen çocukların en büyüğü 7 yaşında #4

  Ayrıca katliam sonrası dünyadan da ABD'ye başsağlığı mesajları yağarken, birçok ülkedeki Amerikan Konsoloğluğu önüne gelen sayısız insan katliamın anısına çiçek bıraktı. Papa Benedict 16 da yaşananlardan dolayı üzüntüsünü dile getirirken, kurban ailelerine baş sağlığı mesajı gönderdi.

  EN ÖLÜMCÜL BASKIN 2007'DE GERÇEKLEŞTİ

  ABD'deki en ölümcül okul baskını 2007'de gerçekleşmiş ve Virginia Politeknik Üniversitesi'ndeki baskında 32 kişi hayatını kaybetmişti. Bu yıl içinde Colorado'da Batman filminin ilk gösteriminde rastgele ateş açan bir saldırgan 12 kişiyi dürmüştü.Ağustos ayında Wisconsin'de bir Sih tapınağına düzenlenen baskında da 6 kişi can vermişti.

  LANZA'DA ASPERGER SENDROMU VARDI

  ABD Polisi, yaşanan katliamı aydınlatmak için Adam Lanza'yı tanıyanların ifadesine başvururken, tanıyanlar, Adam Lanza'yı içine kapanık, sessiz ve üstün zekalı olarak tanımlıyor. Bir akrabasına göre Lanza'da otizmin bir türü olan "asperger sendromu" vardı. Bu sendromu bulunanların sosyal etkileşimde sorunlar yaşandığı biliniyor.

  FİZİKSEL VE DUYGUSAL ACI ÇEKMEZDİ

  Newtown Lisesi'nde Lanza'nın öğretmenliğini yapan Richard Novia ise Lanza'nın sınıf arkadaşları ve öğretmenleri ile ilişki kurmakta büyük zorluk çektiğini, normal insanlar gibi fiziksel ve duygusal acı çekmediğini söyledi. Anne ve babasının 2008'de boşanmasının da Lanza'yı derinden sarstığı söyleniyor. Lanza'nın henüz neden bu tür bir katliama giriştiği konusnda net bir bilgi yok. Katliamı soruşturan yetkililer, Lanza'nın bir intihar veya benzer bir mektup geride bırakıp bırakmadığını araştırdıklarını ifade ediyor.

  LANZA'NIN BABASINDAN YAZILI AÇIKLAMA

  Katliamı yapan Adam Lanza'nın babası Peter Lanza da yazılı bir açıklama yaparak kalplerinin, sevdiklerini kaybedenlerle beraber olduğunu belirtti. Büyük trajediden etkilenenlerle beraber yas tuttuklarını kaydeden baba Lanza, "Ne kadar kalbi kırık olduğumuzu açıklayacak kelime yok" dedi.

  ABD deki katliamda ölen çocukların en büyüğü 7 yaşında #5KURBANIN BABASINDAN KATİLİN AİLESİNE DE BAŞSAĞLIĞI

  Okulda kurşunlara hedef olarak can veren 6 yaşındaki Emilie'nin babası ise ilginç bir çıkış yaparak, "Korkunç trajediden etkilenen tüm ailelere derin taziyelerimi gönderiyorum buna saldırganın ailesi de dahil" dedi. Olayın bir kurban ailesi için ne kadar zor olduğunu hayal bile edilemeyeceğini söyleyen baba, "Kızımla dünya daha güzeldi" diye konuştu. Bu arada katliamla ilgili yeni bilgiler de ortaya çıkıyor.

  ESRARENGİZ MESAJ

  Okul katliamından önce "4Chan" adlı internet sitesine "iKTatjYX" adlı kullanıcı tarafından bırakılan mesaj ise akılları karıştırdı. Çarşamba akşamı saat 22.18'de bırakılan notta, "Cuma günü kendimi öldüreceğim ve haber olacak. Sabah 09.00'da izleyin" deniliyordu Mesaj, Columbine Lisesi'nde 13 kişiyi öldürdükten sonra intihar eden Eric Harris ve Dylan Klebold'un cesetlerinin fotoğrafının altına yazıldı. Başka bir kullanıcının "Nereden" sorusuna ise "iKTatjYX" adlı kullanıcı, "Connecticut. Şimdilik söyleyebileceğim bu kadar" yanıtını verdi. Polis, mesajın kaynağını araştırıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir