Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.014
-0.05%
25ºC
İstanbul
Bulutlu 25 C

  ABD'deki taciz skandalı haberi Pulitzer ödülü aldı

  ABD'yi kasıp kavuran ve kısa sürede Avrupa'ya kadar yayılan taciz skandalı, haberi ilk duyuran New York Times ve New Yorker gazetelerine Pulitzer ödülünü getirdi.
  • Haber Merkezi
  • 17.04.2018 - 11:19
  ABD'deki taciz skandalı haberi Pulitzer ödülü aldı

  Dünyanın en prestijli habercilik ödüllerinden Pulitzer, bu yıl taciz skandallarını ilk duyuran New York Times gazetesi ve New Yorker dergisine verildi.

  ABD deki taciz skandalı haberi Pulitzer ödülü aldı #1

  ÖDÜLÜ PAYLAŞTILAR

  Film yapımcısı Harvey Weinstein'in taciz skandallarını ortaya çıkartan haberler yapan iki kurum, bu yıl jüri tarafından yılın haberciliği ödülüne layık görüldü.

  Weinstein'ın Holywood'daki konumunu kaybetmesine yol açan haberler, ayrıca büyük de bir skandalın ortaya çıkmasına neden oldu. Weinstein ise bu ilişkilerin rızaya dayalı bir şekilde gerçekleştiğini savunduysa da zamanla çığ gibi büyüyen tepkiler, ünlü yapımcının yalan söylediğini ortaya çıkardı.

  Ödülün açıklanması ile New York Times ve New Yorker ofisinde büyük bir sevinç yaşandı.

  ABD deki taciz skandalı haberi Pulitzer ödülü aldı #2

  TACİZ SKANDALLARI DAMGA VURDU

  NYT ve New Yorker'ın haberleri sonrasında başlayan #MeToo kampanyası çok sayıda sektöre yayılmış ve bu sektörlerde cinsel taciz, cinsiyet eşitsizliği gibi konuların tartışılmasını sağlamıştı.Washington Post ise Alabama'daki Cumhuriyetçi Senato adayı Roy Moore hakkındaki cinsel taciz iddialarını ortaya çıkardığı haberiyle araştırmacı gazetecilik ödülünü kazandı.

  Moore suçlamaları reddetse de eyalette gerçekleşen seçimi Demokrat adayın kazanmasında bu haberlerin büyük etkisi oldu.

  ABD deki taciz skandalı haberi Pulitzer ödülü aldı #3

  PULİTZER ÖDÜLÜ

  Pulitzer Ödülü ABD'deki en prestijli gazetecilik ödülü olarak biliniyor. Başka alanlarda da dağıtılan Pulitzer Ödülleri'nden müzik dalındaki ödülü rapçi Kendrick Lamar kazandı. Lamar ödülü kazanan ilk caz ve klasik müzik dışı türde müzik yapan sanatçı oldu.


  Görüş Bildir