Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.545
-0.15%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  ABD'den düşen Malezya uçağıyla ilgili açıklama

  ABD istihbaratı, düşen Malezya uçağıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Rusya düşürmediyse de koşulları hazırladı" dedi.
  • 23.07.2014 - 12:22
  ABD'den düşen Malezya uçağıyla ilgili açıklama

  UCAK

  Amerikan istihbaratı, Ukrayna'nın doğusunda Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağının düştüğü olayla Rusya hükümetinin "doğrudan" bir ilişkisi olmadığını ancak ülkenin doğusundaki Rus yanlısı ayrılıkçılara silah sağlayarak olayın "koşullarını hazırladığını" belirtti.

  RUS YANLISI AYRILIKÇILAR TARAFINDAN DÜŞÜRÜLDÜ İDDİASI

  Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, ABD istihbaratının üst düzey yetkilileri, isimlerinin yayınlanmaması şartıyla gazetecilere verdiği brifingde, Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağının, büyük ihtimalle, Ukrayna'nın doğusunda Rus yanlısı ayrılıkçılar tarafından yerden havaya atılan SA-11 füzesiyle düşürüldüğünü iddia etti.

  ABD den düşen Malezya uçağıyla ilgili açıklama #2

  HERHANGİ BİR DELİL YOK

  Kremlin'in olayda doğrudan bir ilişkisi olmadığını ifade eden yetkililer, Rusya'nın ayrılıkçıları silahlandırarak uçağın düşürülmesine şartları hazırladığını düşünüyor. Değerlendirmelerinde ihtiyatlı davranan yetkililer, ancak uçağı düşüren füzenin Rusya'dan temin edildiğine dair de herhangi bir delile sahip olmadıklarını kaydetti.

  VİDEOLARA İSTİNADEN ULAŞILAN BİLGİ

  ABD'li yetkililer, bu kanıya, kısmen sosyal medyada yer alan görsellerle Ukrayna hükümetinin son günlerde kamuoyuyla paylaştığı videolara istinaden ulaştıklarını belirtti. Füzenin fırlatılırken herhangi bir Rus görevlinin orada bulunup bulunmadığını bilmediklerini aktaran yetkililer, füzeyi atmayı başaranların da Rusya'da eğitim alıp almadıkları noktasında herhangi bir bilgiye sahip olmadıklarını ifade etti.

  ABD den düşen Malezya uçağıyla ilgili açıklama #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir