Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.278
-2.05%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  ABD'den Suriye'de ateşkes açıklaması

  ABD ve Rusya, Suriye'de geçici ateşkes için uzlaşmaya hiç olmadığı kadar yaklaştı.
  • 21.02.2016 - 13:49
  ABD'den Suriye'de ateşkes açıklaması

  ABD den Suriye de ateşkes açıklaması #1

  ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye krizinde müzakerecilerin bugün şimdiye kadarkinden daha fazla ateşkese yaklaştıklarını söyledi. Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüştüğünü belirten ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Suriye'de tarafların geçici ateşkesi için prensipte anlaşmaya vardıklarına inandığını söyledi.

  OBAMA VE PUTİN GÖRÜŞECEK

  Amman'da Ürdün Dışişleri Bakanı Nasır Judeh ile görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yapan Kerry, önümüzdeki günlerde ABD lideri Barack Obama ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in anlaşma şartlarının tamamlanması için görüşeceklerini belirtti. Kerry, "Obama ve Putin geçici anlaşmayı uygun olur olmaz ele alacaklar ve sonrasında da taraflarca uygulamaya konacak" dedi.

  Kerry, geçici ateşkes anlaşmasında "hala tamamlanması gereken ayrıntılar" olduğunu söyledi.

  "BM'NİN TERÖRİST OLARAK TANIDIĞI GRUPLAR ATEŞKESİN DIŞINDA TUTULACAK"

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'dan da konuyla ilgili açıklama geldi. Rusya'nın resmi haber ajansı RIA'ya konuşan Lavrov, ABD'li mevkidaşı Kerry ile Suriye'de ateşkesin koşullarını telefonla görüştüklerini açıkladı. Ateşkes şartlarını görüştüklerini belirten Rus Bakan, BM Güvenlik Konseyi'nin terörist olarak tanıdığı örgütlerin ateşkes şartlarının dışında tutulmasını ele aldıklarını söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir