Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.111
-0.47%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  ABD'den Twitter yasağının kaldırılmasına ilk tepki

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Twitter yasağının kaldırılmasına ilişkin yorumlarda bulundu.
  • 05.04.2014 - 09:58
  ABD'den Twitter yasağının kaldırılmasına ilk tepki

  ABD den Twitter yasağının kaldırılmasına ilk tepki #1

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Anayasa Mahkemesi'nin Twitter'a erişimin engellenmesinin kaldırılmasına ilişkin kararını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

  ''MAHKEME KARARINI UYGULADIĞINI DA NOT EDİYORUZ''

  Harf, günlük basın brifinginde konuyla ilgili soru üzerine, "Anayasa Mahkemesi'nin Türkiye'de ifade özgürlüğüne destek veren kararını elbette memnuniyetle karşılıyoruz. Türk hükümetinin Twitter'e erişimin engellenmesinin kaldırılması yönündeki (mahkeme) kararını uyguladığını da not ediyoruz" dedi.

  ''YOUTUBE'A ERİŞİM ENGELİNİ DE TAKİP EDİYORUZ''

  Sözcü Harf, "Ankara'daki bir mahkemenin, hükümetin YouTube'a erişim engelini kaldırması gerektiği yönündeki kararını da takip ediyoruz. Hükümeti, Türkiye'deki tüm sosyal medya sitelerini açmaya çağırmayı sürdürüyoruz" diye konuştu.

  ULUSLARARASI HUKUK İHLALİ

  Bir gazetecinin, "Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'yi, Karadeniz'de 3 haftadan fazla kalarak uluslararası hukuku ihlal etmekle suçladı. Buna ilişkin bir yorumunuz var mı?" şeklindeki sorusunu Harf, "Rusların, haftalardır devamlı olarak ihlal ettikleri uluslararası hukuk üzerinde şu anda uzman olduklarını düşünmüyorum. Bu konudaki yorumum bu" diye yanıtladı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir