Euro
10.3666
0.47%
Dolar
8.8675
0.57%
Altın
497.26
0.21%
Borsa
1.386
-0.45%
Bitcoin
374.250
-3.69%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  ABD'li ajanların başını yakan kadın - Galeri

  Kolombiyalı hayat kadınının fotoğrafları yayınlandı.
  • 20.04.2012 - 12:18
  ABD'li ajanların başını yakan kadın - Galeri

  ABD li ajanların başını yakan kadın - Galeri #1

  ABD basını, Amerikan gizli servis ajanlarının karıştığı fuhuş skandalının ortaya çıkmasına neden olan Kolombiyalı hayat kadınının fotoğraflarını yayımladı.

  New York Daily News gazetesi, ajanlardan biriyle ücret konusunda yaşadığı münakaşa ile skandalın duyulmasına neden olan kadının isminin Dania Suarez olduğunu bildirdi. Gazete, 24 yaşındaki Suarez'in bekar ve çocuk sahibi olduğunu belirtti.

  800 DOLARA ANLAŞTIK 30 DOLAR VERDİ

  Suarez, o gece yaşananları ise şöyle anlattı: "Önce gece kulübünde tanıştık. Otele gitme teklifini kabul ettim; ancak bunun bir hediyesi olması gerektiğini söyledim. 800 dolara anlaştık, sabah 30 dolar verince olay çıktı. Otel müdürünün araya girmesiyle 225 dolar karşılığı pezo verdiler. Obama'nın ajanları olduğunu, daha sonra haberlerde öğrendim"

  HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

  TAMAMI 18 YAŞINDA

  CBS'in haberine göre, Kolombiya'da incelemelerde bulunan ABD'li yetkililer, para karşılığı ajanlarla birlikte olan kadınların tamamının 18 yaşın üstünde olduğu bilgisine ulaştı.

  Kolombiya'nın Cartagena kentinde geçtiğimiz hafta, ABD Başkanı Barack Obama'nın ziyareti öncesinde 11 Gizli Servis ajanının, gece kulübünden buldukları hayat kadınlarıyla otel odalarında alem yaptığının ortaya çıkması ABD'yi karıştırmıştı.

  AJANLARIN KİMLİKLERİ DE BELLİ OLDU

  Skandalın ardından görevden ayrılmaya zorlanan üç ajandan ikisinin de kimlikleri dün belli oldu.

  Washington Post'un bildirdiğine göre, kurumla ilişkisi kesilen ajanlardan biri David Randall Chaney, diğeriyse K-9 bölümünde yardımcı özel ajan olarak çalışan Greg Stokes. Açığa alınan sekiz çalışanla ilgili soruşturma devam ediyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir