Euro
10.9694
-1.51%
Dolar
9.4386
-1.52%
Altın
547.95
-1.62%
Borsa
1.509
1.09%
Bitcoin
594.154
-2.57%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  ABD'li Komutan Foggo: Rusya Doğu Akdeniz'e odaklandı

  Birleşik Devletler'in Avrupa ve Afrika Kuvvetleri Donanma Komutanı James Foggo, Rusya'nın askeri anlamda Doğu Akdeniz'e odaklandığını kaydetti.
  • AA
  • 28.06.2020 - 07:03
  ABD'li Komutan Foggo: Rusya Doğu Akdeniz'e odaklandı

  Doğu Akdeniz'de birçok ülkein petrol arama çalışmaları devam ediyor.

  "Stars and Stripes" gazetesinin haberine göre, Foggo katıldığı bir web seminerinde, Doğu Akdeniz'in dünyada askeri anlamda en hareketli alanlardan biri olduğunu belirtti.

  ABD li Komutan Foggo: Rusya Doğu Akdeniz e odaklandı #1

  "RUSYA MODERN DENİZALTILAR KONUŞLANDIRIYOR"

  Rusya'nın "gözünü bu alana diktiğini" vurgulayan Foggo, "Rusya, Kalibr seyir füzesi atma gücü olan sessiz, modern denizaltılar konuşlandırıyor.

  Kilo sınıfı denizaltı Avrupa sularında her yere gidebilir ve dalgaların altından herhangi bir Avrupa ve Kuzey Afrika başkentini vurabilir.

  Bu da Avrupa su yollarında tetikte ve yüksek yetenekli donanma varlığını sürdürmenin önemine işaret ediyor." değerlendirmesinde bulundu.

  İlhak altındaki Kırım'ın ve Suriye'deki liman kenti Tartus'un Rusya için savunma ve denizcilik merkezi olduğunu vurgulayan Foggo, "Şimdi Rusya'nın Kırım ve Tartus'ta neler yaptığını ve Libya'da müstahkem mevki kazanması durumunda oluşturabileceği tehditleri bir düşünün." ifadesini kullandı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir