Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
312.991
1.17%
21ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 21 C

  ABD'li Türklerin 'Zeki babası' vefat etti

  ABD'deki Türk toplumunun önde gelen isimlerinden tiyatro oyuncusu Nejat Uygur'un ağabeyi Dr. Zeki Uygur öldü.
  • 09.03.2012 - 02:43
  ABD'li Türklerin 'Zeki babası' vefat etti

  ABD li Türklerin Zeki babası vefat etti #1

  Tiyatro sanatçısı Nejat Uygur'un ağabeyi, ABD'deki Türk toplumunun önde gelen isimlerinden Dr. Zeki Uygur, 86 yaşında vefat etti.

  New York'a 1969 yılında yerleşen, operatör doktor olarak uzun yıllar çalışan ve ABD'deki Türk toplumuna her zaman iyilik yaparak adeta gönüllerde taht kuran Dr. Uygur'un, Connecticut'ta yaşayan oğlunun evinde kalp yetmezliğinden vefat ettiği bildirildi.

  Türkiye'nin New York Başkonsolusu Levent Bilgen, tiyatro sanatçısı Nejat Uygur'un da ağabeyi olan Dr. Zeki Uygur'un vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

   Bilgen, mesajında şunları kaydetti:

  ''Değerli doktorumuz, ağabeyimiz, büyüğümüz, canımız, dostumuz Dr. Zeki Uygur'un vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Biz, Dr. Zeki Uygur'u, başı sıkışan her Türk vatandaşına yardım elini uzatan, cebindeki son kuruşu da ihtiyaç sahiplerine düşünmeden veren, tıbbi olarak ne gerekiyorsa yapan, ihtiyacı olan herkesin kapısını çaldığı 'Zeki Baba' olarak hatırlamaya devam edeceğiz. Dr. Zeki Uygur, Türk milletinin yardımsever, misafirperver, iyiliksever hasletlerinin tümünü üzerinde taşıyan ve milletiyle gurur duyan örnek bir vatandaşımızdı. Hiç şüphem yoktur ki görev çevremizdeki vatandaşlarımız da onu bu hasletleriyle hep hatırlayacak ve özleyecektir.''

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir