Petrol
92.96
0.02%
Euro
18.2784
0.01%
Dolar
17.9437
-0.02%
Altın
1.017
0.01%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
423.368
-2.22%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C

  ABD'li vaiz jet almak için müritlerinden para istedi

  ABD'de televizyondan vaaz veren Evanjelist bir din adamı, özel jet alabilmek için takipçilerinden 54 milyon dolar istedi.
  • Haber Merkezi
  • 30.05.2018 - 15:16
  ABD'li vaiz jet almak için müritlerinden para istedi

  ABD'nin Lousiana eyaletinde yaşayan ve televizyondan vaaz veren 68 yaşındaki Evanjelist din adamı takipçilerinden kendisine bağış yapmalarını istedi. Duyurusunu resmi internet sitesinde yayımladığı videoyla gerçekleştiren Duplantis'in istediği 54 milyon dolarlık bağışın gerekçesi ise bir hayli garip.

  ABD li vaiz jet almak için müritlerinden para istedi #1

  JET ALMAK İÇİN PARA TOPLADI

  Duplantis bu parayı 'Dassault Falcon 7X' modeli bir özel jet almak için istediğini açıkaldı.

  Duplantis, "Hayatım boyunca 3 farklı jetim oldu ve onları Tanrı için kullandım" derken, "Şimdi bazı insanlar vaizlerin jetleri olmaması gerektiğine inanıyor. Ben ise gerçekten vaizlerin bu müjdeyi dünyaya vaaz etmeleri için her müsait sesi, her müsait yolu kullanması gerektiğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

  ABD li vaiz jet almak için müritlerinden para istedi #2

  SINIRSIZ SAPKINLIK

  İstediği 'Dassault Falcon 7X' modeli jetten bahseden Duplantis sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Tanrı'ya yeni bir Falcon 7X  için inanıyoruz böylece tek durakla  dünyada istediğimiz yere gidebiliriz. İnsanlar şimdi 'Başka bir tanesi (uçak) ile gidemez misin? diyor. Evet gidebilirim ama tek durakla olmaz." diyen Duplantis daha da ileri giderek Tanrı'nın kendisine Falcon 7X'e ihtiyacı olduğunu söylediğini iddia etti.

  " O (Tanrı) bana 'benim olduğum yere gelmek ister misin?' dedi. O 'Sen sormadan ben yanıtlayayım: Yeşaya 65:2' dedi. O 'Falcon 7X için bana inanmanı istiyorum' dedi" ifadelerini kullanan tele-vaiz sözlerini " Eğer İsa bugün fiziksel olarak dünyada olsaydı onun eşeğe binmeyeceğine gerçekten inanıyorum. Bir saniye bunu düşünün. Müjdeyi tüm dünyada  vaaz etmek için bir uçakta olurdu." şeklinde sürdürdü.

  ABD'de birkaç ay önce bir diğer tele-vaiz Kenneth Copeland de  'Gulfstream V' tipi özel jet satın almıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir