Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.712
-1.02%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  ABD'nin Güney Kore planı suya düştü

  Kuzey Kore ve Güney Koreli yetkililerin 2 yıl aradan sonra ilk kez yaptığı üst düzey görüşmeler, ABD'nin bölge üzerindeki planlarını paramparça etti.
  • Haber Merkezi
  • 10.01.2018 - 16:55
  ABD'nin Güney Kore planı suya düştü

  Sputnik'in haberine göre Rusya Ekonomi Üniversitesi'nden askeri uzman Andrey Koşkin, "Kore yarımadasında oluşan tablo, ABD'nin uzun vadeli planlarıyla örtüşmüyor. Bölgedeki gerilim, ABD'nin buradaki askeri varlığını artırmak için bir gerekçe oluşturuyor. Ancak mevcut durum, ABD'nin Rusya ve Çin'e karşı kullandığı bu askeri kozu engelliyor." ifadelerini kullandı.

  ABD nin Güney Kore planı suya düştü #1

  ABD TRENİ KAÇIRDI

  Kore yarımadasında başlayan sürecin Rusya, Çin ve Kuzey Kore'nin çıkarına olduğunu savunan Koşkin, ABD'nin ise treni kaçırdığını vurguladı.

  "ABD Başkanı Donald Trump, uzun süre silah gösterdi, tehditte bulundu ve Kore yarımadasına savaş gemileri gönderdi ancak hiçbir zaman gerçek bir adım atmadı." diye devam eden Koşkin, bugün rollerin değiştiğinin ve barış sürecine engel olacak ülkenin saldırgan olarak nitelendirilebileceğinin altını çizdi.

  ABD nin Güney Kore planı suya düştü #2

  GÜNEY VE KUZEY KORE ARASINDAKİ İLİŞKİ

  Kuzey Kore lideri Kim Jong, yeni yıla girerken Güney Kore hakkında olumlu mesajlarda bulunmuş, dostluk sinyalleri vermişti. Bunların ardından gelen gelişmeler neticesinde Kuzey Koreli sporcuların olimpiyatlara kabul edilmesi, sınır hattındaki iletişim alanının açılması ve müzakerelerin başlatılması kararı alınmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir