Euro
15.1649
-0.70%
Dolar
13.4112
-0.45%
Altın
793.68
0.01%
Borsa
1921
-4.46%
Bitcoin
464.446
-6.03%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  Ahmedinejad'ı zora sokan iddia

  Ahmedinejad'ın geçen ay New York'ta ortadan kaybolan kameramanının CIA ajanı olduğu ileri sürüldü.
  • 06.10.2012 - 12:11
  Ahmedinejad'ı zora sokan iddia

  Ahmedinejad ı zora sokan iddia #1

  New York zirvesinde ortadan kaybolarak bir skandala imza atan Hasan Gol Kanban'ın ABD'den sığınma hakkı istediği haberleri dünya basınında yer aldı. Şimdi ise daha sarsıcı bir iddia ortaya atıldı.

  CIA İDDİASI

  İsrail istihbaratına yakınlığıyla bilinen Debka internet sitesinin ortaya attığı iddia, bu kaçışın çok daha derin bir darbe olduğunu ortaya koydu. Habere göre, Kanban geçen yılki BM toplantıları için New York'a gittiğinde ABD istihbaratı onunla temas kurdu. ABD'nin önerisini kabul eden Kanban, bu yıl New York'a uçmadan önce iki bavulu çektiği görüntülerin yer aldığı CD'lerle doldurdu.

  İran heyetinin bavullarında arama yapılmadığı için bu CD'leri rahatlıkla ülkeden çıkararak, ABD'li yetkililere teslim etti.

  'PAHA BİÇİLEMEZ BİLGİLER'

  Bu görüntüler arasında Ahmedinejad ve Hamaney'in İran'ın nükleer tesisleri Natanz, Fordo, Parçin ve Emirabad'a yaptığı ziyaretler de vardı. Bu ziyaretler sırasında iki lidere tesisler hakkında brifingler verildiği, bunların içinde İran'ın nükleer programı hakkında 'paha biçilemez' bilgilerin de yer aldığı belirtildi.

  Kanban'ın sığınma talebini ne zaman yaptığı ve şu an nerede olduğu bilinmiyor. İran tarafından konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

  AİLESİNİ TÜRKİYE'YE YOLLAMIŞ

  Kanban'ın ABD'de kaçmadan önce geçen ay eşini ve iki çocuğunu Türkiye'ye gönderdiği öne sürüldü. İddiaya göre, 'bir aile ziyareti için' Türkiye'ye gittiği belirtilen Kanban ailesinin ülkeden çıkışı, kameramana duyulan güven nedeniyle çok fazla dikkat çekmedi. Kanban'ın eşi ve çocuklarının Türkiye'den ABD'ye doğru yola çıkarıldığı belirtildi.


  Görüş Bildir