Petrol
95.23
0.14%
Euro
18.2291
-0.14%
Dolar
17.9643
0.03%
Altın
1.025
-0.19%
Borsa
2795
-2.19%
Bitcoin
432.908
-0.31%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C
  Ahmedinejad'ın başını ağrıtacak fotoğraf

  Ahmedinejad'ın başını ağrıtacak fotoğraf

  İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın Chavez'in annesiyle verdiği fotoğraf Mollaların sinirini bozacak.
  • 09.03.2013 - 13:07

  Ahmedinejad ın başını ağrıtacak fotoğraf #1

  Kansere yenik düşen Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez için düzenlenen devlet törenine çok sayıda devlet başkanı ve üst düzey temsilci katıldı.

   

  MOLLALAR TOKALAŞMAYI YASAKLIYOR

  Chavez'in müttefiki olan İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad da cenazede hazır bulundu. Ahmedinejad'ın tören esnasında Chavez'in annesi ile görüntülendiği fotoğraf İran'da başını ağrıtacak gibi. İran,İslam Devrimi kanunlarına göre erkeklerin kadınlarla tokalaşması ve temas halinde bulunması yasak. Mollalar bu tür işlere çok sert tepki gösteriyor ve kesinlikle müsamaha göstermiyor.

  GERGİNLİK UZUN SÜREDİR DEVAM EDİYOR

  Özellikle son zamanlarda Mollalar ve Ahmedinejad arasında yaşanan kavgaların yenisine bir tane daha eklenecek gibi görülüyor.

  ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NDE OLAY OLMUŞTU

  Ahmedinejad ın başını ağrıtacak fotoğraf #2Geçen aylarda İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın öğretmenler günü vesilesiyle yaşlı öğretmeninin elini öpmesi tepkilere yol açmış, aşırı muhafazakar Hizbullah Gazetesi, Ahmedinejad'ı şeriat kurallarına aykırı davranmakla suçlayarak "Bu tür ahlaksızlıklar dini ve kutsal değerlerin ihlál edilmesi sonucunu doğurur" diyerek tepki göstermişti.

  ENSONHABER'İN NOTU: Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı ilmihalde bu konu şu şekilde ele alındı: Erkeklerle kadınların tokalaşmasını yasaklayan herhangi bir ayet veya hadis bulunmuyor. Fıkıh alimleri Hz. Peygamberin, kadınlarla tokalaşmamasını, 'Araplarda böyle bir geleneğin bulunmaması'yla açıklıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir