Euro
10.1054
0%
Dolar
8.561
0.1%
Altın
493.85
-0.09%
Borsa
1.349
0%
Bitcoin
317.968
-2.87%
25ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 25 C

  Allan Greenspan Putin'i durduracak tek yolu açıkladı

  Eski Amerikan Merkez Bankası Başkanı Allan Greenspan'den çarpıcı açıklamalar geldi; "Putin'i durduracak tek yol finans sistemini etkilemek"
  • 08.03.2014 - 11:37
  Allan Greenspan Putin'i durduracak tek yolu açıkladı

  Allan Greenspan Putin i durduracak tek yolu açıkladı #1

  Ukrayna krizi ile birlikte dünya gündemine oturan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için son günlerin en ilginç yorumu Amerikan Merkez Bankası (Fed) eski başkanlarından Alan Greenspan'den geldi. "Efsane" olarak anılan ve 18 yıl Fed'i yöneten eski Fed başkanı Alan Greenspan Vladimir Putin'i durdurabilecek çok az yöntem olduğunu söyledi. CNBC televizyonunun Squawk Box programına demeç veren Greenspan "Putin muhtemelen 20. yüzyılın en büyük felaketlerden biri olarak Sovyetler Birliği'nin çöküşünü görüyor. Onun Sovyetler'e benzer bir kurum yaratmak istemesi çok açık. Bizim bundan kaçınabilecek kapasitemiz olduğunu düşünmüyorum. Tek yol Rusya'nın finans sistemini etkileyerek Rusya içinde bozulma yaratmak olacaktır" dedi.

  Allan Greenspan Putin i durduracak tek yolu açıkladı #2

  "DİPLOMASİ BORSA HAREKETLERİNDEN DAHA ÖNEMSİZ"

  Diplomasinin Rusya'daki borsa hareketlerinden daha etkisiz olduğunu savunan Greenspan "Rublede Ukrayna krizine bağlı bozulma var. Bu iyi gitmeyen Rusya ekonomisine büyük olumsuz etki yapıyor. Diplomasi gerçekten borsa hareketlerinden daha az önemli" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir