Euro
10.1367
-0.01%
Dolar
8.5216
-0.31%
Altın
498.88
0.43%
Borsa
1.383
1.61%
Bitcoin
342.291
0.44%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Alman Büyükelçi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

  Köln'de PKK yandaşlarının düzenlediği etkinliklerin arından Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.
  • 16.09.2017 - 22:34
  Alman Büyükelçi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

  Dışişlerine çağrılan Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann ile görüşüldü. Yapılan görüşmede terör propagandasına izin verilmesi kınandı.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Almanya'nın Köln şehrinde PKK terör örgütünün Almanya'daki uzantıları tarafından bir etkinlik düzenlenmesine ve burada terör propagandası yapılmasına izin verilmiş olmasını kınıyoruz. Tepkimiz Bakanlığa çağrılan Almanya'nın Ankara Büyükelçisi nezdinde kuvvetli şekilde ifade edilmiştir." değerlendirmesi yer aldı.

  Alman Büyükelçi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı #1

  Açıklamada, festival adı altında düzenlenen söz konusu propaganda faaliyeti sırasında Almanya'daki mevzuata göre yasak olmasına rağmen, PKK terör örgütünün sembollerinin kullanılmasına, elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterlerinin açılmasına ve PKK'nın halihazırdaki elebaşılarından birinin de terörü öven mesajının okunmasına göz yumulduğu belirtildi.

  Almanya Öcalan propagandasına göz yumdu VİDEO

  ALMANYA İÇİN 'İLKELİ DURUŞ'A DAVET

  Köln'deki faaliyetin, Alman yetkililerin bu tür düzenlemelere izin vermeyecekleri yönündeki açıklamalarından sonraki ikinci faaliyet olmasının "dikkat çekici" olduğu vurgulanan açıklamada, "Almanya'nın terörle mücadelede izlediği bu çifte standartlı tutum, terörizmle küresel mücadele adına kaygı vericidir. Almanya'yı terörün her türüne karşı ilkeli bir duruşa davet ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

  Alman Büyükelçi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı #2

  TERÖRİSTLER SOKAKLARDA PROPAGANDA YAPTI

  Almanya'da terör örgütü PKK yandaşları, sözde uluslararası Kürt festivali adı altında gösteri düzenlendi. Köln kentinin Deutzer Werft Meydanı'nda yaklaşık 3 bin terör örgütü yandaşının gösterisini Türk basın mensuplarının takip etmesine izin verilmedi. Etkinlikte terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterleri ile Alman yetkililerin daha önce yasaklandığını açıkladıkları terör örgütü paçavraları açıldı.

  ,Alman Büyükelçi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı #3

  Terör etkinliğinde ayrıca kiralanan bir uçağın kuyruğuna asılan "Özgür Öcalan" pankartı kent semalarında uçuruldu. Alman polisinin gözü önünde açılan poster ve paçavraların yanı sıra sık sık terör örgütü PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan lehine slogan atıldı.

  https://videonuz.ensonhaber.com/izle/almanya_ocalan_propagandasina_goz_yumdu

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir