Euro
8.8099
0.96%
Dolar
7.1937
0.34%
Altın
414.79
-0.21%
Borsa
1.496
0.84%
Bitcoin
360.900
-1.09%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Alman dergisinin Demirtaş'tan isteği

  Almanya'da yayımlanan bir derginin, avukatlar aracılığı ile HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'tan propaganda amacıyla mesaj istediği öğrenildi.
  • 12.11.2016 - 14:31
  Alman dergisinin Demirtaş'tan isteği

  Almanya'da yayımlanan bir derginin, cezaevinde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan, propaganda amaçlı Avrupa ve Almanya'ya yönelik mesaj içeren not istediği öğrenildi.

  AVUKAT BURSA'DA YAKALANDI

  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, bir süredir takip edilen avukat C.K. hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

  DEMİRTAŞ'A ZİYARET PLANLAMIŞ

  İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Bursa'da avukatlık yapan C.K'yı 7 Kasım Pazartesi günü sabah saatlerinde gözaltına aldı. C.K'nın, gözaltına alındığı gün Edirne F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'a ziyaret planladığı, bunu da partinin bazı yöneticilerine duyurduğu öğrenildi.

  PROPAGANDA İÇİN MESAJ

  İstanbul'da HDP'nin bir ilçe başkanlığında yönetici olan avukat L.P'nin de Demirtaş'ı ziyaret edeceğini duyduğu C.K. ile irtibat kurduğu ve Alman dergisinin talebini ilettiği kaydedildi. Alman dergisinin, propaganda amacıyla "Demirtaş'ın Avrupa ve Almanya'ya yönelik mesajını içeren, kendi el yazısıyla yazılmış not" istediği belirlendi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir