Petrol
96.33
1.49%
Euro
18.2913
0.27%
Dolar
17.9344
0.12%
Altın
1.031
0.80%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
428.888
2.95%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Alman kanalından çok tartışılacak Putin belgeseli

  Alman kanalından çok tartışılacak Putin belgeseli

  Alman ZDF kanalı, Rus lider Putin hakkında bilinmeyenleri derlediği bir belgesel yayımladı.
  • AA
  • 19.02.2015 - 05:07

  Alman kanalından çok tartışılacak Putin belgeseli #1

  Ukrayna krizi nedeniyle Batı ile Soğuk Savaş dönemine geri dönen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bilinmeyenleri gün yüzüne çıktı. Alman TV kanalı ZDF, Putin'in geçmişi hakkında bir belgesel yayımladı. 45 dakikalık program önceki gece yayımlandı. Michael Renz tarafından çekilen "Mensch Putin / Adam Putin" isimli belgesel, "Rusya Devlet Başkanı'nın sırları" olarak sunuldu. Belgeselde anlatılanlar Putin'in KGB ajanlığı dönemine ışık tuttu. Belgesel hazırlanırken Putin'i Doğu Almanya'daki görev süresinde tanıyanların ve eski KBG ajanlarının anlattıklarıyla daha önce yayımlanmamış belgelerden yararlanıldı.

  Alman kanalından çok tartışılacak Putin belgeseli #2

  YÜZÜNÜ GERDİRDİ

  ZDF kanalına göre 62 yaşındaki Putin, geçmişte en az 5 kez suikasttan kurtuldu. Putin'i öldürme girişimlerinin tarihleri verilmedi. Bir olayda eski bir KGB ajanının Putin'i İngiltere'deki Heathrow Havaalanı'nda öldürmeye çalıştığı ileri sürüldü. Suikastı, Rus istihbaratından gelen bilgiler sayesinde İngiliz ajanların önlediği belirtildi. Putin'in 1985-1990 arasında Doğu Almanya'daki görev süresinde ise Moskova'dan gelen emirlere uymadığı ve kendi özel ajan zincirini kurmaya çalıştığı kaydedildi. Belgeselde ayrıca Putin'in ilk başlarda gazeteci kılığında Almanya'ya sokulmak istendiği vurgulandı. Batı kaynaklı bir istihbarat raporuna göre de Rus lider, 2010'da yüzünden bir estetik ameliyatı oldu. Operasyonda yüzünü gerdirdiği belirtildi. Putin'in biyografisini yazan Ben Judah'ın da görüşleri belgeselde yer aldı. Judah, Putin'in uykuya düşkün olması nedeniyle sürekli geç kalktığını ve günde birkaç saatini yüzmeye ya da spor yapmaya ayırdığını aktardı. Yazar Putin'in randevularına geç kalmasına da vurgu yaptı. Putin'in Kraliçe 2. Elizabeth'i yarım saat beklettiği hatırlatıldı.

  Alman kanalından çok tartışılacak Putin belgeseli #3

  "EŞİNİ DÖVEN BİR ALKOLİK"

  Alman ZDF kanalının Putin belgeselinde, Rus liderin şimdiye kadar anlatılanların aksine ajanlık dönemlerinde aktif saha görevlerinde bulunmadığı, masa başında görev yaptığı belirtildi. Belgeselde ayrıca Putin'in boşandığı eşini dövdüğü ve çok sık içki içtiği ileri sürüldü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir