Euro
10.1443
0.27%
Dolar
8.6358
0.1%
Altın
495.56
0.67%
Borsa
1.407
1.58%
Bitcoin
381.560
2.97%
17ºC
İstanbul
Bulutlu 17 C

  Almanya İncirlik'te askeri üs istiyor

  Almanya, DAEŞ'le mücadele kapsamında İncirlik’te konuşlandırdığı Tornado uçaklarına ayrı bir üs açmak için Türkiye'yle görüşüyor.
  • Ajanslar
  • 26.04.2016 - 02:48

  Almanya İncirlik te askeri üs istiyor #1

  Almanya, DAEŞ'le mücadele kapsamında Adana'daki İncirlik hava Üssü'ne Tornado uçakları konuşlandırdı. 200 Alman askeri burada görev yapıyor. Recce kameralı Tornadolar, Suriye ve Irak üzerinde her gün keşif uçuşları yaparak, terör kampları üzerinde gündüzleri yüksek çözünürlüklü fotoğraflarla, geceleri ise ısıya duyarlı kızılötesi kameralarla veri topluyor. Almanya DAEŞ'le mücadelenin daha uzun süreceğini hesaplıyor ve şimdi Tornado uçakları için ayrı bir üs inşası planlıyor.

  Der Spiegel dergisinin haberine göre, İncirlik Hava Üssü'nde Tornadolar ve yakıt ikmal uçakları için ayrı sabit bir yer inşa edilecek. Alman ordusu ayrıca Alman askerlerin Türkiye'de uzun vadeli konuşlandırılması için Ankara'yla müzakere yürütüyor.

  ALMAN MAKAMLARI TEKLİF BEKLİYOR

  65 milyon Euro'ya mal olması öngörülen istasyonda Alman uçaklarının kullanacağı uçuş alanı, askerlerin kalacağı yerler ve tam donanımlı komuta merkezi kurulmasının gündemde olduğu belirtiliyor. Dergi projenin büyük bölümünün 2017 yazında tamamlanacağını iddia ederek Almanya'nın İncirlik'te çalışabilen şirketlerden teklif beklediğini yazdı.

  VATANDAŞTAN "DOĞALGAZ" ÇIKIŞI

  Habere yorum yapan bazı okurlarımız, Adana'nın Yüreğir ilçesinde doğalgaz bulunduğu haberine atıfta bulunarak "kesin doğalgaza konmak istiyorlar" paylaşımında bulundular.

  Almanya İncirlik te askeri üs istiyor #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir