Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
348.937
7.51%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C

  Almanya'da 5 yıldır yıkanmayan adamı itfaiye kurtardı

  Almanya'da 5 yıldır yıkanmayan 160 kiloluk adam, gaz maskeli itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
  • 04.11.2014 - 17:03
  Almanya'da 5 yıldır yıkanmayan adamı itfaiye kurtardı

  ALMANYA

  Almanya'nın Stuttgart kenti yakınlarında bir apartman dairesinde yaşayan, solunum zorluğu çeken 65 yaşındaki yatalak adam, ritmik bir şekilde duvara vurunca komşuları acil bir durum olduğunu düşünerek yetkililere haber verdi.

  GAZ MASKELİ İTFAİYE EKİPLERİ KURTARDI

  Söz konusu hasta 5 yıldır yıkanmadığı için biyolojik tehlikelere korunaklı kıyafetlerle gelen görevliler, olaydan habersiz olan komşuların korkmasına neden oldu. Kimyasal bir saldırı olduğundan şüphelenen komşular meraklı gözlerle kurtarma operasyonunu izledi. Evin içerisinde biriken yemek çöpleri kapının açılmasına engel olunca, itfaiye görevlileri ön kapıyı kırarak içeri girmek zorunda kaldı. Kilo sorunu nedeniyle kapıdan geçirilemeyen adam, vinç yardımıyla aşağıya indirilerek ambulansa bindirildi.

  Almanya da 5 yıldır yıkanmayan adamı itfaiye kurtardı #2

  KAPIYI KIRARAK İÇERİYE GİRDİLER

  Kurtarma operasyonu sonrasında tüm ekipman görevliler tarafından dezenfekte edildi. Operasyonu anlatan görevli, kapıyı kırarak içeride girdiklerinde karşılaştıkları manzaranının ve kokunun 'korkunç' olduğunu ifade etti. Kurtarılan adamın komşusu, Alman basınına yaptığı açıklamada daha önce evin içindeki durumu bilmediklerini, itfaiyeciler tarafından kapının açılmasıyla birlikte kötü koku dalgasının çevreyi sardığını söyledi.

  Almanya da 5 yıldır yıkanmayan adamı itfaiye kurtardı #3

  Almanya da 5 yıldır yıkanmayan adamı itfaiye kurtardı #4

  Almanya da 5 yıldır yıkanmayan adamı itfaiye kurtardı #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir