Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.416
1.21%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Almanya'da Sudanlı kadın ağaçta eylem yapıyor - İzle

  Almanya'da Sudanlı bir kadın, ülkenin mülteci politikasını çıktığı ağacın üzerinde protesto ediyor.
  • 12.04.2014 - 01:32
  Almanya'da Sudanlı kadın ağaçta eylem yapıyor - İzle

  Almanya da Sudanlı kadın ağaçta eylem yapıyor - İzle #1

  Almanya'ya gelen sığınmacıların, ülkenin mülteci politikasını protesto etmek amacıyla başkent Berlin'deki Oranienplatz Meydanı'nda bulunan parkta kurdukları çadır ve barakaların yerel yönetimin kararıyla boşaltılmasının ardından Sudanlı Napuli Paul Langa adlı kadın, parkta bulunan bir ağaca çıkarak eylemini sürdürüyor.

  Almanya'da Sudanlı kadın ağaçta eylem yapıyor

  SUDANLI KADIN GECE GÜNDÜZ AĞAÇTA

  Battaniyeye sarılı olarak ağacın üzerinde gece gündüz yaşayan Langa, sığınmacılara ve mültecilere yönelik politikanın değişmesini istiyor.

  Geniş güvenlik önlemi alan polis, Oranienplatz Meydanı'nın çevresini kapatarak Langa'nın yanına özel güvenlik şirketi elemanlarının dışında kimsenin yaklaşmasına izin vermiyor.

  Yaklaşık 3 metre yükseklikte, ağacın üzerinde yaşayan Langa'ya gıda ve ilaç malzemeleri, aşağıya sarkıttığı bir ipe bağlı torba vasıtasıyla ulaştırılıyor.

  SAĞLIĞI BOZULURSA ZORLA İNDİRİLECEK

  Polis sözcüsü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kadının ağaçtan zorla indirilmesinin düşünülmediğini ancak Langa'nın sağlık durumunun kötüye gitmesi halinde ağaçtan indirilebileceğini belirtti.

  Meydana gelen ve aralarında Langa'nın Alman nişanlısının da bulunduğu bazı kişiler, diyare olduğu belirtilen kadını sağlık sebebinden dolayı ağaçtan inmesi için ikna etmeye çalışırken, bazı kişiler de Langa'ya destek verdi.

  ALMANYA'NIN MÜLTECİ POLİTİKASINA TEPKİ

  Afrika ve Asya'daki çeşitli ülkelerden Almanya'ya gelen sığınmacılar, ülkenin mülteci politikasını protesto etmek amacıyla Oranienplatz Meydanı'ndaki parkta kurdukları çadır ve barakalarda yaşayarak yaklaşık 18 ay eylem yapmıştı. Eylem yapanlar arasında Napuli Langa da yer alıyordu. Berlin eyalet hükümeti, sığınmacıların geçici olarak evlere yerleştirilmesi ve parkın boşaltılması kararını aldı. Bu karar üzerine parkta kurulan çadırlar ve barakalar salı günü iş makineleriyle yıkılmıştı. Eylemin son bulması için eyalet hükümeti ile sığınmacılar arasında aylardan beri görüşmeler yapılıyordu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir