Petrol
96.16
-0.45%
Euro
18.227
-0.19%
Dolar
18.086
0.04%
Altın
1.019
-0.23%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
417.494
-1.87%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C
  Amerika'da cinsiyet değiştirenler orduya alınmayacak

  Amerika'da cinsiyet değiştirenler orduya alınmayacak

  YPG çatısı altında çatışmalara katılan eşcinsel teröristler, Trump'ın aldığı bu karardan sonra yardımların kesilmesinden korkmaya başladı.
  • 26.08.2017 - 10:03

  Amerika da cinsiyet değiştirenler orduya alınmayacak #1

  Beyaz Saray, Donald Trump'ın konuya ilişkin geçen ay yaptığı açıklamayı resmiyete dökerek Savunma Bakanlığını bilgilendirdiğini duyurdu.

  Beyaz Saray'dan ismi açıklanmayan üst düzey bir yetkili ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Başkan bütün Amerikan halkının Başkanıdır ve geçen sene seçim çalışmalarında ilk defa Cumhuriyetçi bir aday olarak LGBTQ konusunu gündeme getirmişti." dedi.

  OBAMA İZİN VERMİŞTİ

  Cinsiyet değiştiren kişilerin orduya kabulünün eski Başkan Barack Obama döneminde başladığına dikkati çeken yetkili, Trump'ın ordunun geleneğinde olmayan bu uygulamaya karşı eleştirel bir duruşunun zaten var olduğuna değindi.

  Yetkili, "Başkan bütün Amerikalıların olduğu gibi LGBTQ toplumunun haklarını savunmaya devam edecek. Başkanın bu kararı çeşitli ulusal güvenlik konularıyla alakalıdır." diye konuştu.

  MASRAFLARI ÇOK YÜKSEKTİ

  Trump daha önce yaptığı açıklamada, cinsiyet değiştirmiş kişilerin orduda yüksek meblağda tıbbi masraflara sebep olduğunu belirtmişti.

  EŞCİNSEL PKK'LILAR

  Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG'ye katılan eşcinseller için özel birim kurmuştu.

  Bayraklarla çatışma alanlarından fotoğraf paylaşan eşcinsel teröristler, gay ve lezbiyenlerin haklarını savunmak için çatışmalara katıldıklarını ifade ediyor.

  Amerika da cinsiyet değiştirenler orduya alınmayacak #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir