Amerikalı seri katile evlenme izni

seri katil

Dünyanın en çok tanınan seri katillerinden 80 yaşındaki Amerikalı Charles Manson'a kendisini hapishanede ziyaret eden 26 yaşındaki Afton Elaine Burton'la evlenmesine izin verildiği belirtildi.

10 DAVETLİNİN KATILMASINA İZİN

California'nın Corcoran Hapishanesi'nde yatan 80 yaşındaki Manson'un, 26 yaşındaki Afton Elaine Burton ile gelecek ay evlenmesi bekleniyor. Burton, gazetecilere yaptığı açıklamada, sırf Manson ile olabilmek için dokuz yıl önce ABD'nin diğer ucundan Corcoran'a taşındığını söyledi.Sadece 10 davetlinin katılmasına izin verilen düğün töreni için henüz tarih belirlemediklerini kaydeden Burton, hapishanenin kendileri için bir nikah memuru ayarladığını belirtti.

Amerikalı seri katile evlenme izni

8 KİŞİYİ ÖLDÜRMÜŞTÜ

Manson'un suçsuz olduğunu savunmak için çeşitli internet siteleri kuran Burton, resmi nikahın akraba olmayanlara verilmeyen davayla ilgili bilgileri almasına olanak tanıyacağını sözlerine ekledi. Manson, 1967'de sorunlu gençlerden oluşan bir grup kurmuştu. Kendilerini aile olarak niteleyen gruptan beş kişi, 9 Ağustos 1969'da ünlü yönetmen Roman Polanski'nin 8,5 aylık hamile eşi Sharon Tate'in de aralarında bulunduğu sekiz kişiyi bıçakla öldürmüştü.

Amerikalı seri katile evlenme izni

2027'DE ŞARTLI TAHLİYEDEN YARARLANMASI BEKLENİYOR

Manson ve arkadaşları, idama mahkum edilmiş ancak California'da idam cezasının kaldırılmasının ardından cezaları ömür boyu hapse çevrilmişti.Manson'un ancak 2027'de şartlı tahliyeden yararlanması bekleniyor.

Amerikalı seri katile evlenme izni