Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
488.704
2.03%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Angela Merkel'den Ramazan mesajı

  Merkel, koronavirüs salgınının getirdiği olumsuz koşullara rağmen Müslümanlar için Ramazan ayının tefekkür içinde ve karşılıklı güçlendirmeye yönelik huzurlu bir dönem olarak geçmesini diledi.
  • AA
  • 12.04.2021 - 22:59
  • Güncelleme : 13.04.2021 - 09:02
  Angela Merkel'den Ramazan mesajı

  Almanya Başbakanı Angela Merkel, Başbakanlığın resmi sayfasında Ramazan ayı münasebetiyle ülkede yaşayan Müslümanlara yönelik Türkçe bir mesaj yayınladı.

  Merkel yayınladığı Ramazan mesajında, "Oruç ayı Ramazan'ın başında sizleri kalpten selamlıyorum." ifadesini kullandı.

  Bir yıldan fazla Kovid-19 salgınının devam ettiğini anımsatan Merkel, salgın döneminde bilhassa inananlar ve dini cemaatler için birçok güçlük ve zorluğun bulunduğunu kaydetti.

  "HUZURLU BİR DÖNEM OLMASINI DİLİYORUM"

  Merkel, özellikle bu haftalarda, ne kadar zor olursa olsun, bir kere daha sabırlı olunması gerektiğini belirterek, “Gerekli mesafeye rağmen inanç yaşamınızda birbirinize sıkı sıkıya bağlı kalmak için iyi yollar ve araçlar bulmanızı diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

  Ramazan'ın dayanışma ayı da olduğunu vurgulayan Merkel, şunları kaydetti:

  "İhtiyaç sahiplerini düşünme ve onlarla ilgilenme zamanıdır. Salgının sonuçlarından etkilenen birçok kişinin ve özellikle yaşlıların başkalarının ilgi ve desteğiyle dayanak ve güç bulmaları önemlidir."

  Müslümanlara ve ailelerine esenlik dileyen Merkel, “Olumsuz koşullara rağmen, Ramazan'ın sizin için tefekkür içinde ve karşılıklı güçlendirmeye yönelik huzurlu bir dönem olmasını diliyorum.” ifadesini kullandı.

  Angela Merkel den Ramazan mesajı #1

  Angela Merkel den Ramazan mesajı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir