Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
585.111
-1.82%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Angelina Jolie Neçirvan Barzani ile görüştü

  Angelina Jolie Neçirvan Barzani ile görüştü

  BM Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, Erbil'e giderek IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani'yi ziyaret etti.
  • 27.01.2015 - 15:10

  angelina

  Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, Erbil'de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ile görüştü.

  İDRİS NAİM ZİYARETİNİ HATIRLATTI

  Angelina Jolie'nin Erbil'de Neçirvan Barzani ile yaptığı görüşmesi ister istemez Türkiye ziyareti sırasında dönemin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'le yaptığı görüşmeyi hatırlattı.

  IKBY hükümetinin resmi sitesinde yayımlanan açıklamada, Erbil'deki Başbakanlık Ofisi'nde gerçekleşen görüşmedeki konuşmasına yer verilen Jolie, çatışma mağduru sığınmacılara yönelik yardımlardan dolayı Bölgesel Yönetime teşekkür etti.

  YARDIM ÇAĞRISINI TEKRARLADI

  Iraklı ve Suriyeli sığınmacıların başına gelenleri "büyük felaket" olarak nitelendiren Jolie, insani durumun daha kötüye gitmemesi için uluslararası topluma yardım çağrısını tekrarladı.

  JOLIE'NİN ZİYARETİ MORAL KAYNAĞI

  Neçirvan Barzani de Jolie'nin sığınmacıları ziyaret ederek onlara "moral kaynağı" olduğunu dile getirdi. Jolie'den, "Kürdistan bölgesinin gerçek resmini uluslararası kamuoyuna ve yardım kuruluşlarına ulaştırmasını" isteyen Barzani, şunları söyledi;

  Angelina Jolie Neçirvan Barzani ile görüştü #2

  "BM'NİN DAHA FAZLA YARDIMINA İHTİYACIMIZ VAR"

  "BM adına hazırlanan belgesel filmin, Kürdistan bölgesinin ve sığınmacıların gerçek durumunu yansıtmasını diliyoruz. Kürdistan bölgesi hükümeti olarak sığınmacıların sağlık, eğitim ve diğer bütün alanlardaki ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Bu, bizim insani sorumluluğumuzdur. Fakat bu, ağır bir yük ve Kürdistan bölgesinin imkanlarını aşıyor. O nedenle uluslararası kamuoyunun ve BM'nin daha fazla yardımına ve ilgisine ihtiyacımız var."

  ÇADIR KAMPI ZİYARET ETMİŞTİ

  Angelina Jolie, önceki gün geldiği Irak'ta önce Duhok'ta 18 bin kişinin kaldığı Hanke Çadır Kampı'nı ziyaret etmiş, ardından Erbil'de Kürt yetkililerle bir araya gelmişti.

  Angelina Jolie'den İçişleri Bakanı'na ziyaret haberiAngelina Jolie Neçirvan Barzani ile görüştü #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir