Petrol
83.91
-1.68%
Euro
19.4066
-0.04%
Dolar
18.6336
0.02%
Altın
1.051
-0.01%
Borsa
4874
0.33%
Bitcoin
315.501
-0.14%
8ºC
İstanbul
Bulutlu 8 C

  Angelina Jolie ve Kerry iftarda buluştu

  Angelina Jolie ve John Kerry iftar programında konuştu.
  • Ajanslar
  • 21.06.2016 - 09:14
  Angelina Jolie ve Kerry iftarda buluştu

  ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Özel Temsilcisi Angelina Jolie, Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla Dulles Bölgesi Müslüman Toplumunun (ADAMS) organize ettiği iftar programında konuştu.

  "SELAMÜN ALEYKÜM" DİYEREK BAŞLADI

  Konuşmasına 'Selamün Aleyküm' diyerek başlayan Kerry, Müslüman dünyasının en kutsal ayını kutladıklarını hatırlatarak 'Ramazan-ı Kerim' ifadesini kullandı.

  Angelina Jolie ve Kerry iftarda buluştu #1

  BÜTÜN MÜLTECİLERİ TEK BAŞINA BİR ÜLKEDE TOPLASAK..

  Dünya Mülteciler Günü sebebiyle konuşmasında bu konu üzerine yoğunlaşan Kerry, dünya genelinde mülteci sayısındaki artışa dikkati çekmek için "Bütün mültecileri tek bir ülkede toplasak dünyanın en kalabalık 22. ülkesi olacak" diye konuştu.

  Angelina Jolie ve Kerry iftarda buluştu VİDEO

  Angelina Jolie ve Kerry iftarda buluştu #2

  MÜLTECİLER TEHDİT UNSURU DEĞİLLER

  Kerry, ABD'ye kabul edilen mültecilerin ülke güvenliği için tehdit unsuru olduğu yönündeki görüşlere de sert tepki göstererek, "Belli bir gözetime tabi tutulduktan sonra ABD'ye alınmış bu mültecilerin ülkemiz için herhangi bir tehdit unsuru olması söz konusu dahi değildir. Bu insanların bir tehdit unsuru olduğu yönünde hiçbir delil yoktur. Mülteciler, toplumumuz içinde bulunan herhangi bir gruptan daha tehlikeli değildir" dedi.

  Angelina Jolie ve Kerry iftarda buluştu #3

  ABD KADAR MÜSLÜMANLARIN ÖZGÜR YAŞADIĞI BAŞKA ÜLKE YOK

  İnsanları doğdukları ülke ya da dinlerine göre ayırt etmenin ABD’nin üzerine kurulduğu değerlerle örtüşmediğini söyleyen Kerry, Müslümanlara karşı nefret söylemi üretmenin terörist grupların çıkarına olduğuna dikkati çekti.

  Kerry, "Müslümanlara nefret kusmak, onları hedef haline getirmek terörist grupların çıkarına işlemektedir. ABD ve İslam arasında sanki bir savaş varmış havası uyandırmaya çalışıyorlar ve bu doğru değildir. Müslümanların özgürce yaşayabildiği ABD gibi başka bir ülke yoktur" dedi.

  Angelina Jolie ve Kerry iftarda buluştu #4

  JOLİE: HERKES EŞİT HAKLARA SAHİPTİR

  Angelina Jolie de, konuşmasına farklı birçok dinden insanın birlikte iftar programına katılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. Artan mülteci sayısıyla birlikte, yabancılara karşı nefretin arttığına dikkati çeken Jolie, bu konuda her ülkenin daha fazla sorumluluk alması gerektiğini kaydetti.

  Jolie, "İnsanlar eşit doğmuştur ve herkes eşit haklara sahiptir. Bazı insanların diğerlerinden daha değerli olduğunu düşünmek demokratik ülkelere yakışmaz" ifadesini kullandı.

  AKŞAM EZANINI MÜSLÜMAN ASKER OKUDU

  Farklı dinlerden temsilcilerin katıldığı programda, akşam ezanını ABD ordusunda görev yapan Müslüman bir askerin okuması dikkati çekti.

  Angelina Jolie ve Kerry iftarda buluştu #5


  Görüş Bildir