Euro
9.7261
0.24%
Dolar
8.1531
-0.02%
Altın
454.17
-0.69%
Borsa
1.376
-1.24%
Bitcoin
491.715
0.51%
Vakıf Katılım
kalan süre
Sahur
04:54
Öğle
06:24
İkindi
13:10
İftar
16:50
Yatsı
19:46
  Angelina Jolie'den BM Güvenlik Konseyi eleştirisi

  Angelina Jolie'den BM Güvenlik Konseyi eleştirisi

  Angelina Jolie, Suriye krizi nedeniyle BM Güvenlik Konseyi'ni eleştirdi.
  • Ajanslar
  • 24.04.2015 - 20:56

  Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Angelina Jolie, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’ni Suriyeli mültecilerin konumu hakkında bilgilendirdi.

  Jolie, Suriye’de iç savaşın çıktığı tarihten bugüne kadar 4 milyon civarında vatandaşın mülteci durumuna düştüğüne işaret ederek, BM Güvenlik Konseyi’nde yaşanan kutuplaşmayı eleştirdi.

  Angelina Jolie den BM Güvenlik Konseyi eleştirisi #1

  "YÜKSELEN KÖTÜLÜĞE SEYİRCİ KALAMAYIZ"

  Suriye’de yaşanan insani kriz karşısında hiçbir şey yapmadan duramayacaklarını belirten ünlü sinema oyuncusu Jolie, "Suriye’de savunmasız masum insanları korumada, dünya, olabilecek en aciz noktada diye düşünüyorum. Ve Suriye’de yanan ateşin küllerinden yükselen kötülüğe seyirci kalamayız." dedi.

  Kendisini Suriyeliler tarafında biri olarak ifade eden Jolie, üye ülkelerin kriz konusunda hemfikir olamamaları nedeniyle BM Güvenlik Konseyi’nin gücünün etkisizleştiğini aktardı.

  Angelina Jolie'den BM Güvenlik Konseyi eleştirisi İZLE

  11 SURİYE ZİYARETİ

  Suriye krizinin başladığı tarihten bugüne kadar Suriyeli mültecileri 11 defa ziyaret ettiğini Jolie, yaşanan dramın çözümü için bir an önce politik kararlılık gösterilmesi gerektiğini söyledi.

  Angelina Jolie den BM Güvenlik Konseyi eleştirisi #2

  "KONSEY TEK VÜCUT OLMALI"

  BM Güvenlik Konseyi’nde Çin ve Rusya, Şam rejiminden yana tutum sergilerken ABD, İngiltere ile Fransa ise muhaliflerin yanında yer alıyor. Jolie, Konsey’deki bu bölünmenin bir an önce bitmesini talep ederek, "Konsey tek vücut olmalı." ifadesini kullandı. Konsey üyesi ülke büyükelçilerine Suriyeli mültecileri bizzat ziyaret etmelerini öneren Jolie, daha fazla acı çekilmemesi için bir an önce harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

  Angelina Jolie den BM Güvenlik Konseyi eleştirisi #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir