Petrol
0.00%
Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00%
Bitcoin
424.500
-1.27%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Arap analistler Çukurca'yı yorumladı

  Hakkari'de şehit düşen 24 asker Arap medyasında da geniş yer buldu.
  • 20.10.2011 - 16:58
  Arap analistler Çukurca'yı yorumladı

  Arap analistler Çukurca yı yorumladı #1

  Hakkari’ye bağlı Çukurca’daki hain saldırı Arap medyasında geniş yankı bulurken, bazı analistler bu saldırının zamanlamasına dikkat çekti.

  ZAMANLAMA ÇOK ÖNEMLİ

  El Arabiya Televizyonu’nda 24 Türk askerinin şehit olduğu Çukurca saldırısının ele alındığı bir programa katılan ve El Ahram Siyasi ve Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde uzman olan Beşir Abdülfettah, bu saldırıların Türkiye’ye yabancı olmadığını, ancak zamanlamasının çok önemli olduğunu vurguladı.

  İSRAİL PKK'YI DESTEKLİYOR

  Saldırının, bir zamanlar Türkiye’nin güçlü müttefikleri olan, İsrail, İran ve Suriye ile ikili ilişkilerin gerildiği bir dönemde meydana geldiğinin altını çizen Abdülfettah, "Bu üç ülkenin çıkarları ve PKK’nın desteklenmesi örtüşüyor. Özellikle İsrail, PKK’yı silahlandırma ve örgüte bilgi desteği sağlama ile Türkiye’ye ’tutumlarını değiştirme’ yönünde baskı uygulamayı hedefliyor" dedi.

  TÜRKİYE'NİN GÜÇLÜ BİR ASKERİ YAPISI VAR

  Öte yandan, programa Londra’dan bağlanan, Suriye Yenilenme Hareketi temsilcisi Ali El Ahmed, "bu tarzdaki baskı kurma girişimlerinin Türkiye’yi bölgedeki tutumlarından vazgeçiremeyeceğini, çünkü Türkiye’nin güçlü bir askeri yapısı, güçlü bir ekonomi ve demokratik bir rejime sahip olduğunu" ifade etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir