Dolar
6.7397
0.5145%
Euro
7.5755
0.9878%
Altın
1698.71
-1.6739%
Borsa
109111.34
0.9381%
G. Altın
368.762
-0.9047%
Bitcoin
64448.83
0.3977%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 18 C
  Alman televizyonu Merkel’e çarşaf giydirdi

  Alman televizyonu Merkel’e çarşaf giydirdi

  Alman Devlet Televizyonu 1. Kanalı ARD, Başbakan Angela Merkel’i çarşafa soktu.
  • DHA
  • 06.10.2015 - 11:31

  Alman televizyonu Merkel’e çarşaf giydirdi

  merkel

  Merkel’in mülteci krizindeki tutumunu eleştirmek amacıyla, fotomontajla Merkel’e çarşaf giydiren ARD, mülteci akınına uğrayan Almanya’nın gelecekte kendi değerlerini kaybedeceğine vurgu yaptı.

  "HALKIMIZ GELECEKTE NASIL OLACAK"

  “Bericht aus Berlin” adlı programda mülteci krizini irdeleyen moderatör Rainald Becker, arka fonda çarşaflı Merkel ve onun da arkasında Alman Parlamentosu’nu minare ve hilallerle gösteren bir grafik eşliğinde, ”Gerçekten başaracak mıyız, yoksa baş edemeyecek miyiz?, Başarırsak bizim değerlerimiz ne olacak. Hayatımız gelecekte nasıl olacak. Mülteciler kadın hakları, eşitlik, düşünce özgürlüğü ve basın özgürlüğü konusunda sıkıntı yaşarsa nasıl davranacağız” sorularını soruyor ve “Bu sorular toplumda korku yaratıyor” ifadelerini kullanıyor.

  Alman televizyonu Merkel’e çarşaf giydirdi İZLE

  SOSYAL MEDYADA TARTIŞMA BAŞLADI

  Devlet televizyonunun böyle bir yayın yapması, sosyal medyada tartışma başlattı. “Toplumda korkuyu asıl böyle haberler arttırıyor” diyen de var, grafiği, “Pegida’nın söyleminin fotoğrafa dönüştürülmüş hali” diyen de. Diğer taraftan bunun basın ve ifade özgürlüğü olduğunu savunan da.

  Tartışmalar üzerine açıklama yapan ARD ise, amaçlarının, polarize ederek bilinçlendirmek ve batılı değerlere vurgu yapmak olduğuna dikkat çekti.

  Sosyal medyada başlayan tartışmanın siyasiler arasında başlayıp başlamayacağı merak ediliyor.

  NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜ MERKEL'E VERİLECEK İDDİASI

  Oslo kulislerine göre 9 Ekim’de sahibini bulacak Nobel Barış Ödülü için en güçlü aday, Almanya Şansölyesi Angela Merkel.. Oslo Barış Araştırmaları Enstitüsü (PRIO) Direktörü Kristian Berg Harpviken, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Angela Merkel Barış Ödülü’nü alacak. Merkel ahlaki liderliği gerçek anlamıyla üstlenen ve Avrupa’da mülteci sorunu hakkında içeriği tamamen değiştiren kişi oldu" dedi.

  Görüş Bildir