Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Aşırı İslamcılardan Türk vekilin etekli fotoğrafına tepki

  Danimarka'da vekil Fatma Yeliz Öktem'in etekli fotoğrafı aşırı İslamcıların hedefi oldu. İnternet siteleri hakaret içeren bir yazıyla fotoğrafı yayınladı.
  • 12.06.2014 - 09:55

  Aşırı İslamcılardan Türk vekilin etekli fotoğrafına tepki #1

  Aşırı İslamcılardan Türk vekilin etekli fotoğrafına tepki #2

  Danimarka ana muhalefet partisi Liberal Parti’nin Türk kökenli milletvekili Fatma Yeliz Öktem ülkedeki aşırı İslamcı bir grubun sözlü saldırısına uğradı. Olay, Facebook kullanıcısı Ahmed Cemali adlı bir kişinin Öktem’in parlamentonun merdivenlerinden çıkarken çekilen bir fotoğrafını paylaşmasıyla başladı. Öktem’in etek giydiği görülen fotoğrafını paylaşan Cemali fotoğrafın altına hakaret içerikli bir yazdı yazdı. Yazı ve fotoğraf kısa sürede, aşırı İslamcı ve şeriat yanlısı birçok internet sitesi tarafından da paylaşıldı.

  "SADECE KOCASININ TADINI ÇIKARMASI GEREKEN BEDENİNİ...."

  Cemali’nin yazdığı yazıda, “Hem türbanlı hem de türbansız Müslüman kız kardeşlerime... Parlamento üyesi ‘Müslüman kız kardeşiniz’ Fatma Öktem’in bir fotoğrafını görüyorsunuz. Fatma, Allah’ın ve Peygamber’in gösterdiği doğru yolu unutmuş. Bu fotoğrafta bunun sonucunu görebiliyorsunuz. Sadece, kocasının tadını çıkarması gereken bedenini Danimarkalı erkeklerin cinsel fantezilerine cömertçe sunuyor. Umarım, Danimarka kültürünün size sunduğunun bir göstergesi olarak bu örneği dikkate alırsınız. Danimarka kültürü size ‘özgürlük’ düşüncesini empoze etmektedir. Bu özgürlük kavramının arkasında gizli olan şey ise, ‘Biz Danimarka’da karılarımızı paylaşırız, her erkek başka bir erkeğin kadınından haz alma hakkına sahiptir.’ Siz bunu mu istiyorsunuz? Cevabınız hayır ise, siz de bu Müslüman kardeşinizden daha fazla örtünürsünüz. Bu fotoğrafı her yerde görmek mümkün. Bu yüzden umarım ben Fatma Öktem’i teşhir ediyorum diye saldırıya uğramam. Kendisine özel olarak yazdım ama bana cevap vermedi. Kendisini İslamiyet’e davet eden bu kardeşinizi görmezden gelmeyi tercih etti” ifadelerini kullandı. Öktem’e özellikle kadın kullanıcılardan destek mesajları yağdı.

  Aşırı İslamcılardan Türk vekilin etekli fotoğrafına tepki #3

  "BU BENİ ÜZÜYOR"

  Öktem, Milliyet’e yaptığı açıklamada, “Danimarka’da bir vekil olarak din, ifade ve düşünce özgürlüğü için çalışıyorum. Bu özgürlüklere sahip olan kişiler elde ettikleri özgürlüğü başkalarını kısıtlamak için kullanıyor. Bu da beni üzüyor” dedi. Milletvekili, bu yazı nedeniyle, “Müslüman mısın? Değilsen adını değiştir” benzeri onlarca e posta aldığını söyledi.

  Görüş Bildir