Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
139.115
4.51%
9ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 9 C

  Atina'da Camii yapılmasın eylemi

  Atina'da camii ihalesinin yapılacağı bina önünde bir grup gösterici ihaleyi protesto etti.
  • 26.10.2013 - 03:19
  Atina'da Camii yapılmasın eylemi

  Atina da Camii yapılmasın eylemi #1

  Kendilerini 'Bağımsız vatandaşlar girişimi' olarak adlandıran bir grup Yunanistan'ın başkenti Atina'ya cami inşaatına karşı çıkarak gösteri düzenledi. 30 kişilik bir grup ellerinde Yunan bayraklarıyla cami ihalesinin yapılacağı binanın önünde toplanarak sloganlar attı.

  ATİNA'DA CAMİİ İSTEMİYORUZ

  Eylemlerini yaklaşık bir saat sürdüren cami karşıtlarından oluşan grup üyeleri yaptıkları açıklamada, ''Okul, hastane kapatıyorsunuz. Cami mi açıyorsunuz. Atina'da cami istemiyoruz. Okullara para verin camilere değil!'' dedi. Cami karşıtlarının eylemi sırasında Yunan polisi ihalenin yapılacağı binanın çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

  İHALE 5. KEZ İPTAL OLDU

  Yunanistan'ın başkenti Atina'ya cami yapımı ihalesi yine iptal oldu. Bu defa ihaleye kimse katılmadı. Şimdiye kadar 5 defa ihale gerçekleşti ancak bir türlü Atina'ya cami yapacak şirket bulunamdı.

  Atina'nın dışındaki Votanikos bölgesindeki Yunanistan Deniz Kuvvetleri'ne ait eski bir askeri üssün depolarının bulunduğu bölgeye inşa edilmesi planlanan caminin yapımı için şu ana kadar 3 ihale yapılmış ve caminin inşaatını üstlenecek şirket çıkmamıştı. Kurban Bayramı'nın birinci günü yapılması planlanan 4. ihale ise 'İhale Değerlendirme Komitesi' başkanı hastalanınca iptal edilmişti. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir