Dolar
7.7
-0.0116%
Euro
8.9844
0.0924%
Altın
1853.67
-0.5248%
Borsa
1102.65
0%
G. Altın
457.753
-0.8409%
Bitcoin
79305.72
0.5269%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C

  Atina'da Hz. Muhammed'e hakaret protestosu

  Atina'da filmi protesto için ABD'nin Atina Büyükelçiliğine yürümek isteyen gruba, polis müdahale etti
  • 23.09.2012 - 18:12
  Atina'da Hz. Muhammed'e hakaret protestosu

  Atina da Hz. Muhammed e hakaret protestosu #1

  Hz. Muhammed'e hakaret eden ' Müslümanların Masumiyeti ' adlı filmi protesto gösterileri devam ediyor.

  Yunanistan'ın başkenti Atina'da Hz. Muhammed 'e hakaret içeren filmi protesto için ABD'nin Atina Büyükelçiliğine yürümek isteyen gruba, çevik kuvvet polisi göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

  Omonia Meydanı'nda bir araya gelen Müslüman grup, tekbirler getirdi, ''Siyonist yönetmen, cehenneme git'' yazılı pankart açtı.

  POLİS GAZ BOMBALARI İLE MÜDAHALE ETTİ

  Konuşmaların ardından ABD'nin Atina Büyükelçiliğine yürümek isteyen gruba, meydanı kapatan çevik kuvvet polisi gaz bombaları ile müdahale etti.

  Gruptakiler polise taş ve su şişesi gibi çeşitli cisimler fırlattı.

  "PEYGAMBERİMİZ ŞEREFİMİZDİR"

  ''Peygamberimiz şerefimizdir. ABD'deki İslam karşıtı filmi protesto edin, Peygamberimizle dalga geçmeye çalışanların derhal cezalandırılmasını talep ediyoruz'' yazılı pankartın önünde bir süre oturma eylemi yapan grup, birkaç kez daha polis barikatını aşmaya çalıştı, ancak polisin gaz bombaları ile müdahalesi ile karşılaştı.

  Grup, Yunan çevik kuvvet polisi tarafından ilk kez kullanılmak üzere meydana getirilen tazyikli su püskürten panzeri gördüklerinde girişimlerinden vazgeçti. Ardından topluca Omonia Meydanı'nda topluca namaz kıldı.

  Sözcülerinin mutlaka büyükelçiliğe gidecekleri yönünde açıklamalar yaptığı protestocuların Omonia Meydanı'nda bekleyişi sürüyor.

  Öte yandan ABD Büyükelçiliği yakınlarında bulunan Megaron Konser Salonu metro çıkışı da güvenlik nedeniyle hizmete kapatıldı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir