Euro
10.1183
-0.42%
Dolar
8.6214
-0.5%
Altın
492.2
0.12%
Borsa
1.386
-0.45%
Bitcoin
362.877
-5.06%
19ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 19 C
  Avrupa medyası sığınmacı almamak için neden arıyor

  Avrupa medyası sığınmacı almamak için neden arıyor

  Londra'da terör saldırısı sonrası gözaltına alınan bir kişinin ailesinin Hollanda'da sığınmacı olarak yaşaması Avrupalı ırkçıları sevindirdi
  • Ajanslar
  • 19.09.2017 - 01:19

  İngiliz medyası geçtiğimiz cuma günü Londra metrosundaki terör saldırısının üzerini örtmeye çalışmıştı. Ardından terör örgütü DEAŞ saldırıyı üstlendiğini açıkladı.

  Avrupa medyası sığınmacı almamak için neden arıyor #1

  Bunun üzerine ırkçılığın giderek yükseldiği bir coğrafya haline gelen Avrupa'da medya, saldırı sonrası gözaltına alınan bir kişiyle ilgili haberler servis etmeye başladı.

  BBC Türkçe'nin haberine göre; gözaltında olan 21 yaşındaki Yahyah Farroukh'un ailesinin, sığınmacı olarak Hollanda'da yaşadığı Hollanda basınında yer aldı.

  Arapça yayın yapan Dubai merkezli Al Aan Televizyonu muhabiri Moussa, Londra saldırısı zanlısının ebeveynleri, ağabeyi ve yengesi ile konuştuğunu belirtti.

  AİLESİ ŞOK İÇİNDE

  Moussa'ya göre, Hollanda'da sığınmacı olarak yaşayan aile, oğullarının adının metro saldırısına karışması nedeniyle şok içinde olduğunu belirtti.

  Avrupa medyası sığınmacı almamak için neden arıyor #2

  "KARINCAYI BİLE İNCİTMEZDİ"

  Ağabeyi, Yahyah Faroukh'un hırslı bir kişi olduğunu ve gazetecilik eğitim gördüğünü belirterek, "Terörizmle ilgisi olduğuna inanamıyorum. İngiltere'yi seviyordu" diye konuştu. Zanlının ağabeyinin eşi de, Faroukh için, "karıncayı bile incitmezdi" dedi.

  IRKÇI WİLDERS'İN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN HABER

  Ancak henüz faili belirlenmemiş olan bir saldırıyla ilgili maksatlı haberler Wilders gibi ırkçı ve İslam düşmanlarının yüzünü güldürdü.

  Avrupa medyası sığınmacı almamak için neden arıyor #3

  Hollanda'da ana muhalefetteki Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, zanlının ailesi ile ilgili olarak Hollanda basınında yer alan haberi, Twitter üzerinden paylaştı.

  "Hollanda'nın güneyinde ilticacı olarak yaşıyorlar." ifadesini kullanan ırkçı Wilders bununla insanlara sığınmacı almamak gerektiğinin mesajını veriyor.

  Avrupa medyası sığınmacı almamak için neden arıyor #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir