Euro
15.5189
1.98%
Dolar
13.6695
1.33%
Altın
783.84
1.22%
Borsa
2.005
1.19%
Bitcoin
705.079
-0.92%
9ºC
İstanbul
Bulutlu 9 C
  Almanya'da yasa dışı PKK yürüyüşü durduruldu

  Almanya'da yasa dışı PKK yürüyüşü durduruldu

  Almanya'nın Köln kentinde sokağa çıkan terör örgütü PYD/PKK yandaşlarının yürüyüşü, polis tarafından yasa dışı ilan edilerek durduruldu.
  • AA
  • 29.01.2018 - 10:15

  Köln'ün Eberplatz semtinde bir araya gelip yürüyüşe geçen terör örgütü yandaşlarının, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın posterleri ile terör örgütü paçavralarını açması üzerine polis gruba müdahale etti.

  Almanya da yasa dışı PKK yürüyüşü durduruldu #1

  Polis ülkede yasaklı posterlerin indirilmemesi durumunda yürüyüşe izin vermeyeceği konusunda anons yaparak uyarıda bulundu. Bu uyarı üzerine gruptan bazı kişiler polise şişe ve bayrak sopası atarak taşkınlık yaptı.

  TAŞKINLIK YAPANLARA KELEPÇE

  Polis taşkınlık yapanları kelepçeleyerek gözaltına alırken, terörist başının posterini taşıyan bazı kişilerin ise kimlik ve fotoğraflarını çekip kayıt altına aldı.

  Almanya da yasa dışı PKK yürüyüşü durduruldu #2

  Çevik kuvvet polisleri bir saati aşkın beklemenin ardından terör örgütü yandaşlarının yasaklı posterleri indirmemesi üzerine grubu çembere aldı.

  Almanya da yasa dışı PKK yürüyüşü durduruldu #3

  Almanya da yasa dışı PKK yürüyüşü durduruldu #4

  TOMA'larla güvenlik önlemi alan polis, dağılmayan PKK' yandaşlarına copla müdahale etti. Polisin müdahalesinden sonra terör örgütü yandaşları küçük gruplar halinde dağıldı.

  Alman polisinin PKK'lılara sert müdahalesi

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir