Euro
11.1278
-0.08%
Dolar
9.5866
0.02%
Altın
557.09
0.03%
Borsa
1.493
0.88%
Bitcoin
604.383
2.08%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C
  İngiltere'de Gandhi ve Mandela heykelerine de koruma

  İngiltere'de Gandhi ve Mandela heykelerine de koruma

  İngiltere'nin başkenti Londra'da eski Krallar ve eski Başbakan Winston Winston Churchill'in heykellerinin ardından, Mahatma Gandhi ve Nelson Mandela'nın heykelleri de koruma altına alındı.
  • AA
  • 13.06.2020 - 08:09

  Londra'da cumartesi günü hem ırkçılık karşıtlarının hem de son zamanlarda ivme kazanan bu harekete tepki gösteren aşırı sağcıların gösteri düzenlemeleri bekleniyor.

  İki tarafın karşıya karşıya gelmesi durumunda arbede yaşanmasından endişe edilirken, Londra Belediyesi göstercilerin heykellere zarar vermemesi için harekete geçti.

  CHURCHİLL VE KRALLARIN HEYKELLERİ

  Eski Başbakan Winston Winston Churchill'in heykelinin demir panellerle korumaya alınmasıyla başlayan süreçte, Başbakanlık önündeki şehitler anıtı ile Trafalgar Meydanı'nda bulunan Kral 2. James, Kral 1. Charles ve ABD'nin kurucusu George Washington'a ait heykeller de plakalarla çevrelendi.

  İngiltere de Gandhi ve Mandela heykelerine de koruma #1

  GANDHİ VE MANDELA HEYKELLERİ DE KORUNUYOR

  Akşam saatlerinde ise Parlamento Medyanında bulunan Hindistan'ın bağımsızlık lideri Mahatma Gandhi ve Güney Afrika'nın efsanevi lideri Nelson Mandela'nın heykelleri aynı şekilde korumaya alındı.

  Aşırı sağcıların Churchill'in heykeline geçen hafta zarar verilmesine tepki olarak Gandhi ve Mandela'nın heykellerini hedef almasından korkulduğu değerlendiriliyor.

  İngiltere de Gandhi ve Mandela heykelerine de koruma #2

  IRKÇILIK KARŞITI GÖSTERİLERDE HEYKELLER HEDEF OLDU

  İngiltere'de geçen hafta başlayan ırkçılık karşıtı gösteriler sırasında Bristol kentindeki bir köle tacirine ait heykel, devrilip denize atılmış, Londra'da da bir köle sahibini tasvir eden heykel de yetkililerce kaldırılmıştı.

  İngiltere de Gandhi ve Mandela heykelerine de koruma #3

  Son olarak da önceki gün izci teşkilatının kurucusu Robert Baden-Powell'ın heykelinin geçici olarak kaldırılmasına karar verilmişti.

  İngiltere de Gandhi ve Mandela heykelerine de koruma #4

  Irkçılık karşıtı aktivistler ülkenin köle ticareti ve sömürgeci tarihiyle bağlantılı heykellerin kaldırılmasını talep ediyor.

  İngiltere de Gandhi ve Mandela heykelerine de koruma #5

  İngiltere de Gandhi ve Mandela heykelerine de koruma #6

  İngiltere de Gandhi ve Mandela heykelerine de koruma #7

  İngiltere'de heykellere saldırılar sürüyor-haberi için tıklayın

  İngiltere de Gandhi ve Mandela heykelerine de koruma #8

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir