Euro
15.5416
0.21%
Dolar
13.7299
0.49%
Altın
785.79
0.86%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
779.496
0.18%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C

  Merkel'in partisinin meclis grubuna Türk sözcü atandı

  Almanya'da Hristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) Federal Meclis (Bundestag) Grubu sözcülüğüne, gazeteci Bülend Ürük getirildi.
  • AA
  • 30.05.2020 - 03:50
  Merkel'in partisinin meclis grubuna Türk sözcü atandı

  Almanya'daki Türk vatandaşlarının ülke siyasetindeki ilerlemelerine bir yenisi daha eklendi.

  Almanya Başbakanı Angela Merkel'in partisinin de bulunduğu Hristiyan Birlik partileri CDU/CSU'nun Federal Meclis Grubu sözcüsü, gazeteci bir Türk, Bülend Ürük oldu.

  MECLİS GRUBU SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPACAK

  Birlik partilerine yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, Bülend Ürük 1 Temmuz'dan itibaren Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) ve Hristiyan Sosyal Birlik partilerinin (CSU) meclis grubunun sözcülüğü ve aynı zamanda iletişim ofisi yöneticiliğine getirildi.

  Merkel in partisinin meclis grubuna Türk sözcü atandı #1

  PATLAMENTODAKİ İLETİŞİM OFİSİNİ YÖNETECEK

  Ürük'ün bu göreve getirildiği bilgisi, CDU/CSU Meclis Grup Başkanı Ralph Brinkhaus'un milletvekillerine gönderdiği mektupla ortaya çıktı.

  Brinkhaus'u mektubunda halihazırda CDU Genel Sekreteri Paul Ziemiak’ın sözcülüğünü yürüten Bülend Ürük'ün CDU/CSU’nun parlamentodaki iletişim ofisini yöneteceği bildirdiği ve buna imkan veren Ziemiak'a teşekkür ettiği öğrenildi.

  ALMANYA'DA GAZETECİLİK GEÇMİŞİ VAR

  Ürük, daha önce Almanya'da medya sektöründeki gelişmeleri ileten kress.de adlı internet sitesinin genel yayın yönetmenliğini yapmıştı.

  Merkel in partisinin meclis grubuna Türk sözcü atandı #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir