Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.766
-0.58%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Zelenskiy: Virüs gerginliğinin sorumluları hesap verecek

  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna'da korona virüsü nedeniyle yaşanan gerginliğe sebep olanların hesabını vereceklerini söyledi.
  • İHA
  • 22.02.2020 - 05:59
  Zelenskiy: Virüs gerginliğinin sorumluları hesap verecek

  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, sosyal medya hesaplarından halka seslenerek sağduyu çağrısı yaptı. Zelenskiy, yaptığı konuşmada, “Çin’den Ukrayna’ya naklini gerçekleştirdiğimiz vatandaşlarımız için mutluyuz. Önümüzdeki karantina süresi boyunca yani 2 haftalık süreçte bir sınavdan geçeceğiz. Yalan haberlere değil, mantıklı ve sağlıklı düşünceye inanacağız. Unutmayın ki en korkunç virüs nefrettir” ifadelerini kullandı.

  "HESAP VERECEKLER"

  Yaptığı konuşmasının devamında ise Zelenskiy, “Karantina bölgesinde yaşayan bazı vatandaşlarımızın endişelenmelerini anlıyorum. Bazılarının bilinçli olarak halk arasında paniğe yol açma çabalarını biliyoruz. Bu işi planlayanlar ve organize edenler hesap verecekler” diye konuştu.

  Zelenskiy: Virüs gerginliğinin sorumluları hesap verecek #1

  "SENİ EVE GETİRECEĞİZ"

  Zelensky, Çin’den Ukrayna’ya gelirken köpeği alınmadığı için tahliye uçağına binmeyi reddeden Anastasiya Zinçenko isimli Ukrayna vatandaşını telefonla bizzat arayarak, “Köpeğini neden almadıklarını bilmiyorum ama bir yolunu bulup seni evine getireceğiz” dedi.

  Ukrayna'da halk Çin'den tahliye edilenleri protesto etti-haberi için tıklayın

  Zelenskiy: Virüs gerginliğinin sorumluları hesap verecek #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir