Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
487.602
0.31%
-3ºC
İstanbul
Çok bulutlu -3 C

  Avrupa'da Muhammed ismine ilgi artıyor

  Avrupa'nın genelinde yapılan araştırmalarda yeni doğan çocuklara en çok konulan 10 isimden biri Muhammed.
  • 15.11.2014 - 14:47
  Avrupa'da Muhammed ismine ilgi artıyor

  alman

  Alman Focus dergisi, Rotterdam’dan Londra’ya oradan Almanya’nın çeşitli kentlerine, Avrupa’da yeni doğan çocuklara en çok konulan isimlerden birinin Muhammed olduğunu kaydetti.

  İSİM YAYGINLAŞIYOR

  Farklı yazılım versiyonlarıyla Muhammed adının Avrupa’da çocuklara en çok konulan ilk 10 isimden biri olduğunu bildiren Focus online, Almanya’da ise 2009 yılında 97. sırada olan Muhammed adının 2013 yılında 76. sıraya yükseldiğini bildirdi.

  EN ÇOK SEVİLEN İKİNCİ İSİM MUHAMMED

  Avrupalıların çocuklarına koyduğu isimler konusundaki eğilimlere mercek tutan Focus online, en çok sevilen 10 ismi sıraladı. 80’li yıllarda okul sınıflarında en çok Tanja, ikinci sırada Nicoles adı taşıyan çocukların oturduğunu hatırlatan Focus online, bugün ise aralarında Muhammed’in de olduğu Bens, Leons, Pepe, Oskar gibi isimlerin revaçta olduğunun altını çizdi. En çok sevilen 10 ismi sıralayan Alman dergisi, birinci sırada Pepe, ikinci sırada ise Muhammed’i andı.

  EN SEVİLEN İSMİN PEPE OLMASI ŞAŞIRTICI

  İsim araştırmacısı Knud Bielefeld, en çok sevilen isimlerle ilgili Beliebte Vornamen.de internet sayfasında yaptığı açıklamada, 2013 yılında Pepe adını en büyük sürpriz olarak sayıyor.

  PEPE YUSUF ANLAMINA GELİYOR

  Almanya’nın Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde bu erkek ismi en çok konulan 10 isim arasına girmeyi başarmış. Pepe ayrıca, Almanca’daki Josef’in (Yusuf), İspanyolca’daki Jose’nin ''küçük, sevimli Jose'' anlamına gelen versiyonu olarak biliniyor.


  Görüş Bildir