Euro
9.7367
0.35%
Dolar
8.1783
0.29%
Altın
457.71
0.09%
Borsa
1.393
0%
Bitcoin
492.633
0.01%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C
  Sırplar'a yardım eden Avrupa Bosna'yı unuttu

  Sırplar'a yardım eden Avrupa Bosna'yı unuttu

  İngiltere, Fransa ve Almanya'nın dahil olduğu 23 ülke, Bosna Hersek ve Sırbistan'daki sel felaketi sonrası yalnızca Sırplar'a yardımda bulundu.
  • 20.05.2014 - 17:56

  Sırplar a yardım eden Avrupa Bosna yı unuttu #1

  Türkiye, İHH, TİKA ve Kızılay gibi kuruluşlarıyla soluğu Boşnaklar'ın yanında aldı. 4 kişinin hayatını kaybettiği Podjela, Dubrave, Kaleseija, Lukavica, Doboj İstok, Doboj, Matuzic, Maglaj'ın bazı bölgelerine yardım ulaştırıldı.

  TÜRKİYE HEM BOSNA'YA HEM SIRBİSTAN'A GİTTİ

  Yetkililer, birçok evin sular altında kaldığını açıkladı. Arama kurtarma ekipleri, insanları küçük botlarla güvenli alana taşırken, bilançonun ağırlaşmasından endişe ettiklerini söyledi. Bir ekip de,Sırbistan'a gitti.

  BOSNA'DA SEL FELAKETİ

  Sırplar a yardım eden Avrupa Bosna yı unuttu #2

  AVRUPALILAR YALNIZCA SIRBİSTAN'A

  Ancak dün aralarında İtalya, Fransa., Hollanda, Almanya İngiltere'nin bulunduğu 23 ülkenin Sırbistan'a yardım malzemeleri gönderdiği ama Bosna'yı görmezden geldiği ifade edildi. Müslümanların fazla olması nedeniyle yardımların Hıristiyan nüfusa sahip Sırbistan'a gönderildiği iddia edildi.

  Bu arada Bosnalıların acil olarak gıda, temizlik malzemesi, battaniye, temiz su ve temiz elbiselere ihtiyacı olduğu belirtildi. Dünya tenisinin önde gelen raketlerinden Novak Djokovic, Bosna Hersek ve Sırbistan'ı vuran sel felaketine duyarsız kalmadı. Sırp raket, yardım kampanyası için çalışmalara başlayacağını söyledi.

  Bosna'da son yılların en büyük sel felaketi İZLE

  Sırplar a yardım eden Avrupa Bosna yı unuttu #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir