Petrol
114.27
0.41%
Euro
17.4268
-0.72%
Dolar
16.6191
-0.38%
Altın
973.31
-0.29%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
336.629
-3.19%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  Avusturya'da caminin kapısına domuz organları bırakıldı

  Avusturya'nın başkenti Viyana'da Kocatepe Camii kapısına domuz burnu ve işkembesi bırakıldığı bildirildi.
  • 25.12.2014 - 18:47
  Avusturya'da caminin kapısına domuz organları bırakıldı

  avusturta

  Avusturya’da Müslümanlara ve camilere yönelik saldırılar her geçen gün artarken Viyana’nın 21. Bölgesi'ndeki Kocatepe Camii’ne sabah namazı kılmaya gidenler, kapıyı asılmış domuz burnu ve işkembesiyle karşılaştı.

  "TAHRİKLERE KAPILMAYACAĞIZ"

  Kocatepe Camii İmamı Bayram Karar, yaptığı açıklamada sabah namazına kılmak için camiye gelenlerin kapıya asılı halde domuz burnu ve işkembesi bulduklarını ve durumu polise bildirdiklerini söyledi. Karar, saldırıyı kabul edilemez olarak niteledi. Cami Dernek Başkanı Yasin Sertgül de saldırıyı düzenleyenlerin normal insanlar olamayacağını belirterek, "Bu, çok kötü bir davranış. Biz, bu tür tahriklere hiçbir zaman kapılmayacağız" dedi.

  Avusturya da caminin kapısına domuz organları bırakıldı #2

  "İNSANLIĞA YÖNELİK BİR SALDIRIDIR"

  Viyana Din Hizmetleri Müşaviri ve Türk İslam Birliği (ATİB) Başkanı Fatih Karadaş, olayın ardından camide incelemelerde bulundu. Saldırıyı kınayan Karadaş, "Bu saldırı, sadece Müslümanlara değil, insanlığa yönelik bir saldırıdır. Müslümanlar olarak serinkanlı duruşumuzu koruyacağız" diye konuştu. Görgü tanıklarından Osman Yavuz, polisin inceleme yapmasından sonra domuz organlarının çöp kutusuna atıldığını söyledi.

  POLİS SALDIRILARA DUYARSIZ KALIYOR

  Yavuz, polisin son dönemde artan camilere ve Müslümanlara yönelik saldırılara duyarsız kaldığını, siyasilerle medyanın da söz konusu girişimleri görmezden geldiğini vurguladı. Müslümanlara yönelik saldırılar artıyor Ramazan bayramında da Viyana'daki Eyüp Sultan İmam Hatip Lisesi inşaatına beş domuz kafası konulmuş, Tirol eyaletine bağlı Telfs kentindeki Eyüp Sultan Cami'nin duvarlarına da "Nazi" işareti çizilmişti. Ülkede son beş ayda çok sayıda başörtülü kadın, sözlü ve fiziksel saldırıya maruz kalmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir